نوشته ها

مردم مهمان نواز بزرگ ترين سرمايه گردشگري استان سمنان

ارسال شده توسط :

مردم مهمان نواز بزرگ ترين سرمايه گردشگري استان سمنان

((مردم مهمان نواز بزرگ ترين سرمايه گردشگري استان سمنان))

كارشناس طبيعت‌گردي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان خراسان رضوي نيز با بيان اينكه مهمان‌نوازي به خصوص در روستاها از مهم‌ترين سرمايه‌هاي استان سمنان در جذب گردشگر است كه وي را تحت تاثير قرار داده است، گفت: جاذبه هاي طبيعي استان سمنان نيز بي‌نظير است.

«علي اكبر احمدزاده» با بيان اينكه براي نخستين بار است كه به استان سمنان سفر مي‌كند، افزود: مناطق جنگلي شاهرود و سمنان و مناطق بياباني و كويري اطراف شاهرود به خصوص منطقه حفاظت شده و پارك ملي توران در نوع خود بي نظير است.

وي با بيان اينكه پارك ملي توران در استان سمنان يكي از بزرگترين ذخيره گاههاي زيستگاهي دنيا محسوب مي‌شود و آفريقاي كوچك است، گفت: يوز آسيايي، گورخر ايراني، آهو و زاغ بور از جاذبه هاي منحصر به فرد منطقه حفاظت شده توران است.

اين كارشناس طبيعت‌گردي، استان سمنان را داراي جاذبه‌هاي گردشگري متنوع دانست و گفت: بازديد از جنگل ابر، يكي از برنامه‌هاي وي در سفر بعدي به اين استان است.

مشاور رییس و مدیر کل حوزه ریاست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نيز با ابراز خرسندي از برگزاري كارگاه ملي طبيعت‌گردي در استان پرظرفيت سمنان، ابراز اميدواري كرد: با حمايت سازمان‌هاي مرتبط و همراهي بخش خصوصي، استان سمنان بيش از پيش معرفي و گردشگري اين استان تقويت شود.

«عليرضا تابش» با بيان اينكه استان سمنان و شهر شهميرزاد نمونه اي از تنوع اقليمي كشور است، گفت: بر اساس آمار سال 2010 انجمن بين المللي گردشگري طبيعت، 50 درصد گردشگران دنيا براي ديدن مقاصد طبيعي به سفر رفته اند كه نشانگر تلاش فزاينده كشورها در زمينه توجه به امر گردشگري طبيعي است.

وي گفت: در اين راستا و براي توسعه گردشگري طبيعي كشور، سند ملي توسعه طبيعت‌گردي مبتني بر گردشگري پايدار در دست تهيه است.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons