نوشته ها

مرمت موزه خصوصی شهرستان بشرویه تا پایان سال جاری

ارسال شده توسط :

مرمت موزه خصوصی شهرستان بشرویه تا پایان سال جاری

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان جنوبی))

مسئول میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان بشرویه از مرمت اولین موزه خصوصی استان در شهرستان بشرویه خبرداد و افزود: برای مرمت، بهسازی و همچنین تجهیز وسایل امنیتی تنها موزه خصوصی شهرستان مبلغ ۵۵ میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی، هاشم اتفاقی گفت: به دلیل قرار گرفتن موزه خصوصی شهرستان در خانه قدیمی و تاریخی مجتهد بزرگ، ملاعبدالله تونی بشروی، نیاز به مرمت این مکان بود و علاوه بر آن با اعتبار تخصیص یافته خرید تجهیزات نیز صورت خواهد گرفت.

وی بیان کرد: موزه خصوصی شهرستان بشرویه که به عنوان اولین موزه خصوصی استان شناخته شده است از سال ۸۷ بصورت رسمی آغاز به کار کرده است و در حال حاضر بیش از ۲ هزار شی قدیمی از جمله وسایل کتابت و صحافی، وسایل مطبخ، لوازم و ادوات جنگی، سکه های قدیمی و … از دوره های قبل و بعد اسلام در آن نگهداری می شود.

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بشرویه در خصوص مرمت بنای قدیمی موزه که قدمتی بیش از ۴۰۰ سال دارد نیز گفت: قرار است تا با عقد قرارداد با پیمانکار مربوطه مراحل بام سازی، کف سازی اتاق ها و اجرای طاق اتاق های زمستانی موزه انجام شود.

اتفاقی همچنین بیان کرد: قسمتی از اعتبار نیز برای تجهیزات انبار موزه، نگه داری و اجرای تاسیسات ایمنی و امنیتی و همچنین نورپردازی صورت خواهد گرفت.

وی اظهار داشت: امیداست تا پایان سال نیز طرح شناسنامه دار کردن اشیا تاریخی و نیز طرح جامع شناسنامه ای و درج قدمت آنان صورت گیرد تا مراجعه کنندگان و بازدیدکنندگان براحتی به اطلاعات مربوطه دسترسی داشته باشند.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons