نوشته ها

مرمت و بهسازی حمام قدیمی کلاته عرب در شهرستان جوین خراسان رضوی

ارسال شده توسط :

مرمت و بهسازی حمام قدیمی کلاته عرب در شهرستان جوین خراسان رضوی

((میراث فرهنگی ،صنایع دستی وگردشگری استان خراسان رضوی))

مسئول اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان جوین گفت: عملیات مرمت و بهسازی حمام قدیمی کلاته عرب شهرستان جوین از اول تیرماه شروع شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی وگردشگری خراسان رضوی، محمد طاهریان مقدم افزود: این حمام همانند دیگر حمام های تاریخی دارای سربینه ، گرم خانه و فضاهای متعدد دیگری است که سربینه و گرم خانه حمام وگنبدها بر روی ستونهای آجری قرار گرفته است و درپایین تر از سطح زمین قرار دارد.

مسئول میراث فرهنگی شهرستان جوین افزود: در سالهای گذشته با مشارکت دهیاری روستا و بخشداری عطاملک کار مرمت و بهسازی آن انجام گرفته است اما هنور به مرحله نهایی نرسیده است لذا در نظر داریم امسال نیزپروژه را ادامه دهیم.

طاهریان مقدم افزود: انجام عملیات حمام شامل : احیا ایوان و گنبد ورودی بنا با توجه به شواهد موجود، پاکسازی داخل بنا از نخالها و زباله های خانگی ، استحکام بخشی جرز های دیوار ، تعویض آجرهای فرسوده و…….. می باشد.

طاهریان گفت: مالکیت بنا در اختیار سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی وگردشگری می باشد که با توجه پی گیریهای صورت گرفته در سال ۹۳ بنا توسط دهیار و شواری روستا به میراث فرهنگی واگذار گردیده است

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons