نوشته ها

مسابقه اسکیس و عکاسی از ابنیه تاریخی گرمسار برگزار شد

ارسال شده توسط :

مسابقه اسکیس و عکاسی از ابنیه تاریخی گرمسار برگزار شد

((میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان))

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان گرمسار گفت: مسابقه اسکیس و عکاسی از بناهای تاریخی شهرستان گرمسار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان،«مهوش کمالی» افزود: دومین دوره از مسابقات اسکیس و عکاسی از ابنیه تاریخی گرمسار، به مناسبت روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی در مجموعه تاریخی باغ موزه علم و صنعت گرمسار برگزار شد.

وی گفت: در این دوره از مسابقات ۴۰ نفر از دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته معماری شرکت داشتند و در پایان از شش نفر از برترین‌ها تجلیل شد.

کمالی هدف از برگزاری این مسابقات را معرفی هر چه بیشتر آثار تاریخی شهرستان گرمسار و افزایش مشارکت دانشجویان در معرفی این شهرستان عنوان کرد و گفت: استفاده از روش‌های هنری یکی از بهترین شیوه‌ها برای معرفی جاذبه های تاریخی است.

پیش‌طرح یا اسکیس، به معنای طراحی سریع یا طراحی اولیه ‌است. در پیش‌طرح از جزئیات صرف نظر می‌شود و کلیات موضوع به صورت غیر دقیق نشان داده می‌شود. برای اجرای پیش‌طرح فقط از یک رنگ استفاده می‌شود.

شهرستان گرمسار غربی‌ترین شهرستان استان سمنان است. از جاذبه‌های گرمسار می‌توان به مجموعه تاریخی سیاهکوه واقع در پارک ملی کویر، جاده سنگ فرش، دژ تاریخی استوناوند، خانه تاریخی باقری‌ها، مجموعه کارخانه و انبار پنبه، کاروانسرای شاه عباسی ایوان کی، منطقه نمونه گردشگری بن کوه و غارهای نمکی اشاره کرد.

شهرستان گرمسار با ۱۲۸ اثر تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی، دارای بیشترین تعداد آثار تاریخی ثبت شده استان سمنان است. هفته میراث فرهنگی از بیست و هشتم اردیبهشت ماه آغاز شده و تا سوم خرداد ماه ادامه دارد.

 

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons