نوشته ها

مسابقه ساخت بنای یادبود پرفسور حسابی برگزار می شود

ارسال شده توسط :

مسابقه ساخت بنای یادبود پرفسور حسابی برگزار می شود

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی ))

حسینی: اردیبهشت ۹۶ طرح های برگزیده معرفی می شوند

اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی با هدف رشد، توسعه و پاسداری از میراث فاخر کشور، با انجام مطالعات امکان سنجی اولیه بر روی سایت مقبره پرفسور حسابی در نظر دارد برای احداث بنای یادبود ، مجموعه علمی و فرهنگی ایشان در شهرستان تفرش، مسابقه ای ملی را برگزار نمایند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی ، مدیر کل میراث فرهنگی استان مرکزی با بیان مطلب فوق اظهار داشت:  این سازمان در نظر دارد جهت حصول یک طرح ایده آل و منحصر به فرد و در خور شان شخصیت این دانشمند سرشناس، اقدام به برگزاری مسابقه طراحی بنای یادبود مقبره ایشان کند.

سید محمد حسینی افزود: مسابقه حاضر در راستای احداث بنای یادبود و ادای دین به مقام پروفسور حسابی، دانشمند، فیزیک دان و وزیر آموزش و پرورش و بنیان­گذار فیزیک نوین در ایران است.

وی افزود: عرصه اختصاص داده شده به پروژه در شهر تفرش و در جنوب خیابان  شهید منتظری و در محل فعلی مقبره و بنیاد پروفسور حسابی است و با عرصه در نظر گرفته شده ۱۰،۰۷۵ مترمربع را در بر می گیرد.

حسینی افزود: آخرین مهلت ارسال آثار به این مسابقه، ۳۰ بهمن ماه ۹۵ است و نتایج داوری و انتخاب آثار برگزیده در اردیبهشت ماه سال آتی اعلام خواهد شد. در نهایت طرح برگزیده توسط هیات داوران جهت اجرا به کارفرما ابلاغ می شود تا طی دو فاز مراحل ساخت آن نهایی شود.

وی با اشاره به فضای رقابتی مدنظر این اداره گفت: از آنجاییکه پیش بینی می شود با توجه به جایگاه پرفسور حسابی و همچنین شرایط و جوایز مطلوب این مسابقه، فضای رقابتی مطلوبی بین طراحان و معماران ایجاد شود، این مهم به بالا رفتن کیفیت و خروجی مطلوب نظر این سازمان ختم خواهد شد؛ از همین رو در نمایشگاهی که پس از حصول نهایی نتایج برگزار می شود، ۱۰ اثر برگزیده به نمایش عمومی گذاشته خواهد شد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons