نوشته ها

مسافرین چهاردهمین قطار گردشگری جهان از جاذبه های تاریخی فارس دیدن کردند

ارسال شده توسط :

مسافرین چهاردهمین قطار گردشگری جهان از جاذبه های تاریخی فارس دیدن کردند

(( میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان فارس ))

چهاردهمین قطار گردشگری جهان روز گذشته به ایستگاه فارس رسید و ۴۴ مسافر آمریکایی و اروپایی با ورود به استان فارس از جاذبه های تاریخی – فرهنگی این استان دیدن کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس این گردشگران در بدو ورود از مجموعه های تاریخی پاسارگاد، تخت جمشید و نقش رستم بازدید کردند و با تاریخ و تمدن استان فارس آشنا شدند .

همچنین پس از ورود به شهر شیراز از اماکن تاریخی و فرهنگی این شهر از جمله محور زندیه ، مجموعه های فرهنگی حافظ ، سعدی ، مسجد تاریخی نصیرالملک ، باغ ارم ، باغ نظر و موزه پارس دیدن کردند .

بنابراین گزارش مسافران این قطار در مجموعه فرهنگی حافظ به صورت کاملاً رسمی مورد استقبال شاپور رستمی معاون استاندار فارس و سید موید محسن نژاد معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی فارس قرار گرفته و به رسم یاد بود بورشورها ، نقشه های تخصصی دو زبانه به آنها اهدا شد .

قطار بین المللی گردشگری سه شنبه گذشته از طریق مرز رازی وارد تبریز کشور شد و سرنشینان آن از اماکن تاریخی و گردشگری این شهر از جمله بازار تبریز ، مسجد کبود و موزه آذربایجان دیدن و عصر همان روز از ایستگاه مرکزی راه آهن تبریز به سمت زنجان حرکت کردند .

مسافران این قطار علاوه بر شهرهای اصفهان و شیراز در ادامه با قطار لوکس عقاب طلایی که عضو باشگاه قطارهای لوکس دنیا و متعلق به شرکت خط آهن مجارستان و از امکانات ویژه برخوردار است از شهرهای یزد و مشهد دیدن می کنند و قرار است روز ۲۳ فروردین سفر خود را در تهران به پایان برسانند . 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons