نوشته ها

مسجد تاریخی ملا مهدی قزوین مرمت شد

ارسال شده توسط :

مسجد تاریخی ملا مهدی قزوین مرمت شد

 ((میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین))

به منظور حفاظت و صیانت از مواریث ارزشمند تاریخی ، مسجد تاریخی ملا مهدی با تلاش خیرین و نظارت کارشناسان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین مرمت شد .

آرش ضیاء آبادی معاون میراث فرهنگی استان قزوین با اعلام این خبر گفت : مسجد ملا مهدی قزوین از جمله مساجد ارزشمند تاریخی دارای شبستان و متعلق به دوره قاجاریه است که عملیات اجرایی احیاء و مرمت این اثر تاریخی – مذهبی پس از بررسی های لازم به همت خیرین و با نظارت کارشناسان و مرمتگران میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین در اسفند ماه سال گذشته آغاز گردید .

ضیاء آبادی با اشاره به اقدامات مرمتی صورت گرفته در این بنا اظهار داشت : چفت و بست جداره ها و مرمت طاق شکسته ضلع جنوب غربی این مسجد از مهمترین اقدامات مرمتی صورت گرفته در راستای حفظ و نگهداری از این بنای تاریخی – مذهبی است که با تامین اعتبار از سوی خیرین و بانیان مرمت مسجد آقایان خلیل مکاری و محمد اسماعیل جباریانها و تحت نظارت کارشناسان فنی این اداره کل به سرانجام رسید .

شایان ذکر است : مسجد تاریخی ملا مهدی از مساجد دوران قاجار و دارای تزئینات رسمی بندی و آجر کاری است که در خیابان مولوی و بافت تاریخی قزوین واقع شده و در تاریخ دهم مهر ماه سال ۱۳۸۰ با شماره ثبت ۴۲۰۴ در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons