نوشته ها

مشارکت افزایی؛ تاکیدی در جهت حفظ میراث فرهنگی گیلان

ارسال شده توسط :

مشارکت افزایی؛ تاکیدی در جهت حفظ میراث فرهنگی گیلان

((میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان))

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان بر لزوم مشارکت جویی برای حفظ این میراث ارزشمند تاکید کرد و افزود: حفظ و نگهداری از میراث فرهنگی علاوه بر توسعه گردشگری موجبات حفظ هویت و صلح و وفاق ملی را فراهم می آورد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان؛ نشست کمیته فرهنگی حول محور بررسی ویژه برنامه های هفته میراث فرهنگی با حضور مدیرکل ،معاونان و کارشناسان فرهنگی ایشان برگزار شد.

رضا علیزاده در این نشست با تاکید بر اهمیت میراث فرهنگی گیلان در شکل گیری حیات اجتماعی وهویت فرهنگی مردمان این دیار، اظهار داشت:آنچه که غنای فرهنگی و اصالت گیلان را تایید می نماید، آثار فاخر ثبتی و ابنیه و محوطه های تاریخی استان است.

وی با اشاره به ثبت ۹۷۹ اثر فرهنگی و تاریخی گیلان در فهرست آثار ملی اظهار داشت: این استان با تکیه بر آثار و بناهای تاریخی خود در مسیر توسعه پایدار گردشگری گام برمی دارد.

این مسئول بر لزوم مشارکت جویی برای حفظ این میراث ارزشمند تاکید کرد و افزود: حفظ و نگهداری از میراث فرهنگی علاوه بر توسعه گردشگری موجبات حفظ هویت و صلح و وفاق ملی را فراهم می آورد.

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان تصریح کرد: فعالیت های متعددی برای حفظ، حراست و مرمت آثار و بناهای تاریخی در استان طی سالجاری به انجام رسیده که هفته میراث فرهنگی برای معرفی و انعکاس آن فرصتی مغتنم می باشد.

این مسئول ایجاد موزه های تخصصی،مرمت آثار و ابنیه تاریخی و نیز حراست از این میراث ارزشمند را گوشه ای از تلاش اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان برای صیانت از میراث فرهنگی گیلان خواند و گفت: در هفته میراث فرهنگی امسال بخشی از این فعالیت ها رونمایی خواهد شد.

علیزاده از افتتاح موزه مذهبی حرم آقا سید جلال الدین اشرف در آستانه اشرفیه، افتتاح ساختمان موزه حکیم نظامی آستارا ، افتتاح خانه ساحل شرق و خانه ساحل غرب موزه میراث روستایی در هفته مذکور خبر داد و افزود: مسابقه عکاسی با موضوع میراث فرهنگی نیز در این ایام برگزار خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان به برگزاری جشنواره پنیر ماسوله، برگزاری نمایشگاه۱۰روزه تخصصی سکه های اهدایی مرحوم خواجه نوری ، تجلیل از خانواده ایشان و ۴نفر از دیگر اهداکنندگان اشاره نمود و بیان داشت: در هفته میراث فرهنگی سالجاری نمایشگاه تخصصی اسناد در موزه رودبار نیز برگزار می شود.

افتتاح کوره ذوب آهن کهنه ماسوله ، افتتاح پروژه مرداب موزه روستایی و بزرگداشت میرزاکوچک جنگلی همراه با رونمایی از پروژه مرمت آرامگاه این شهید گیلان از دیگر برنامه هایی بود که مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان به آن اشاره نمود.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons