نوشته ها

مشارکت میراث فرهنگی گیلان در برگزاری کنگره ملی۸۰۰۰شهید استان

ارسال شده توسط :

مشارکت میراث فرهنگی گیلان در برگزاری کنگره ملی۸۰۰۰شهید استان

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان ))

 

اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با افتخار در برگزاری کنگره ملی۸۰۰۰شهید استان مشارکت می نماید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان؛ رضا علیزاده در تشریح این مطلب با بیان اینکه عزت و امنیت امروز کشور مرهون خون پاک شهدای انقلاب اسلامیست، اظهار کرد: شهدا با تمام اخلاص جان خود را در راه تحقق آرمان های مقدس جمهوری اسلامی فدا کردند و برگ زرین رشادت را در تاریخ کشور عزیزمان به یادگار گذاشتند.

وی خلق آثار ماندگار، تولید نشریات و تندیس ها، دیدار با خانواده  معظم شهدا، زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و … را از اهداف برگزاری کنگره ملی ۸هزار شهید استان گیلان در رشت برگزار خواند و تصریح نمود: کنگره ملی ۸هزار شهید گیلان فرصتی برای نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت است.

این مسئول، شهدا را بهترین الگوی عملی برای آحاد جامعه دانست و گفت: شهدا و آرمان هایشان میراثی معنوی برای ایرانیان محسوب می شوند که حفظ آن تلاشی برای حفظ هویت فردی خواهد بود.

وی با اشاره به اهمیت زنده نگاه ‌داشتن مفاخر ارزشی اسلام و انقلاب اسلامی اذعان داشت: برپایی کنگره ملی ۸هزار شهید گیلان فرصتی برای نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت است.

علیزاده از مشارکت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان در برگزاری کنگره ملی۸۰۰۰شهید استان خبر داد و افزود: این اداره کل از ماه ها قبل به تبلیغ و اطلاع رسانی کنگره مذکور پرداخته و با درج پوستر و لوگوی آن در اقلام فرهنگی عیدانه استان نسبت به معرفی آن به گردشگران سایر استانها اقدام نموده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان در پایان با ابراز خرسندی از تلاش جمعی مسئولان استان در برگزاری کنگره ملی۸۰۰۰شهید استان خواستار حضور پرشور عموم مردم به ویژه گیلان دوستان و هنرمندان در کنگره مذکور شد.

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons