نوشته ها

مشتری مداری برای فعالین گردشگری مازندران تبیین می شود

ارسال شده توسط :

مشتری مداری برای فعالین گردشگری مازندران تبیین می شود

((معاون گردشگری مازندران از برگزاری دوره آموزشی مشتری مداری برای فعالین بخش گردشگری در مازندران خبر داد))

مهران حسنی افزود: در این کارگاه آموزش که به مدت دو روز ۱۳ و ۱۴ اسفند ماه در شهرستان ساری برگزار می شود فعالین حوزه گردشگری شاغل در تاسیسات گردشگری ،دفاتر خدمات مسافرتی و تور لیدرها شرکت خواهند داشت.

وی یادآور شد: نحوه جذب مشتری ،فروش و خدمات فروش به مشتری ،مدیریت خدمات رسانی بهتر به مشتری ،آشنایی با انتظارات مشتریان ،مدیریت مهمان نوازی و توجه به مشتری در گردشگری ،نظارت بر سطح رضایت مشتری و چگونگی جلب رضایت در صنعت گردشگری از جمله سرفصل های این کارگاه آموزش است.

حسنی گفت: مشتری مداری و نحوه درست ارتباط با مشتری یکی از موضوعات مهم در بازاریابی و بازار داری است که با حرفه ای شدن یک صنعت ارتباط مستقیم دارد.

وی با اشاره به اینکه گردشگری صنعتی است که با طیف گسترده ای از مشتری با سلیقه های متفاوت رو به رو است افزود: آموزش نیروی انسانی در برقراری ارتباط با مشتری باید متناسب با افزایش کیفیت خدمات رسانی در تاسیسات گردشگری و استاندارد سازی آن ارتقا پیدا کند تا در نهایت منجربه رضایت مشتری و تداوم سفر در یک منطقه شود.

معاون گردشگری مازندران همچنین از برگزاری دوره آموزشی دهیاران ۱۵ و ۱۶ اسفند ماه سال جاری در شهرستان تنکابن خبر داد و گفت: دهیاران و شوراهای روستاهای مازندران نیز با مبانی گردشگری روستایی ،الگوهای رفتاری و مهارت های فردی و ارتباطی ،ظرفیت های طبیعی و فرهنگی گردشگری ،تشکیل نهادهای محلی در گردشگری ،حقوق گردشگران و حقوق میزبان و زیرساخت های گردشگری پایدار و مدیریت پسماند آشنا می شوند.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons