نوشته ها

معاون استا ندار فا رس د ر مرا سم و یژه روز جها نی جها نگرد ی

ارسال شده توسط :

معاون استا ندار فا رس د ر مرا سم و یژه روز جها نی جها نگرد ی

((فضا را باید برای بخش خصوصی باز گذاشت))

معاون استاندار فارس در مراسم ویژه روز جهانی جهانگردی که شب گذشته در هتل پرسپولیس شیراز برگزار شد گفت : توسعه دولت سالاری یکی از ایرادهای ما می باشد باید فضا را در قول و عمل , نه صرفاً با شعار برای بخش خصوصی باز گذاشت.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس در ادامه گفت : اقتصاد مقاومتی باید متناسب با وضعیت نسبی هر منطقه باشد و در استان فارس ظرفیت های گردشگری طبیعی ، تاریخی ، سلامت  و گردشگری مذهبی از مزیتهای نسبی است .

وی خاطر نشان کرد : اجرای طرح آمایش نیز باید در قالب سرمایه گذاری متناسب با مزیت های دینی و موقعیت گردشگری هر منطقه برنامه ریزی شود .

رضائیان با تاکید به اینکه باید طرح جامع محوری داشته باشیم گفت : در سالهای گذشته طرح جامع گردشگری استان تدوین شده ولی به آن توجه نشده است و طرح جامع محوری باید از بافت تاریخی شیراز تا تخت جمشید و پاسارگاد اجرایی شود .

رضائیان به ضرورت حمایت از سرمایه گذاران و ایجاد تسهیلات در روند گردش کار اداری برای سرمایه گذاران تاکید کرد و گفت : باید برای سرمایه گذاران گردش کار را کوتاه و با بازنگری در فرآیند کار سرمایه گذاران و حذف استعلام های غیر ضروری بستر را برای آن ها آماده سازیم .

وی گردشگری را صنعتی پاک دانست و گفت : اگر باور داریم که گردشگری صنعتی پاک و با اشتغال زایی عادلانه است باید به معضلات و مشکلات پیش روی این صنعت خارج از نوبت رسیدگی شود و باید جلسات کار گروه ها برای حمایت از سرمایه گذاران در استانداری ماهیانه برگزار شود و درکمیسیون های شهرسازی و زیر بنایی که بخشی از کار سرمایه گذاران در آن ها پیگیری می شود باید روند رسیدن به امور سریع تر باشد .

مدیر کل میراث رهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس نیز در این مراسم به تعامل و همکاری ویژه بخش خصوصی با این اداره کل اشاره کرد و گفت : خوشبختانه بخش خصوصی حوزه گردشگری فارس تعامل ویژه ای با اداره کل داشته و در برنامه های روز جهانی جهانگردی امسال نیز نقش پر رنگی را ایفا نموده است . به طوریکه برنامه های دیدار با امام جمعه در روز جهانی جهانگردی ، استقبال از مسافران ورودی به استان ، اعزام راهنمایان گردشگری به مدارس در 5 مهر ماه ، برنامه بزرگ پیاده روی عمومی در بلوار چمران ، تخفیف 30 درصدی واحدهای اقامتی ، تخفیف های ویژه دفاتر خدماتی و مسافرتی ،اعزام انحمن ها به روستاهای هدف گردشگری و … از برنامه هایی بوده اند که با همکاری بخش خصوصی اجرا شده است .

امیر سبوکی رئیس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری فارس از دیگر سخنرانان این مراسم بود که با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تبریک روز جهانی جهانگردی سخنان خود را آغاز کرد .

وی با اشاره به توانمندی های استان فارس در حوزه گردشگری گفت : بی شک بخش خصوصی استان نیز وظیفه سنگینی بر دوش دارد .

امیر سبوکی پیرامون تغییر نگاه جامعه جهانی به ایران با روی کار آمدن دولت جدید اشاره کرد و گفت : ایران در حال تبدیل به یک مرکز هدف گردشگری است .

 وی گفت : با سیاستهای اساسی سازمان میراث فرهنگی و صنوف خصوصی گردشگری فارس رونق گرفته است .

رئیس انجمن راهنمایان گردشگری فارس به زیر ساخت هایی ایجاده شده در حوزه گردشگری فارس اشاره کرد و گفت : در آینده نزدیک سه هتل الیزه ، رویا و زندیه با تلاش بخش خصوصی و همکاری سازمان میراث فرهنگی به بهره برداری می رسد .

وی استان فارس را بعد از خراسان رضوی دومین استان از لحاظ دارا بودن تخت های کافی دانست و گفت استان فارس با دارا بودن 70 هتل ، 6500 تخت و 138 مهمانپذیر با 9000 تخت ثابت ظرفیت نسبتاً خوبی برای اقامت مسافران دارد .

وی ظرفیت های بخش خصوصی استان در حوزه صنف راهنمایان گردشگری ، دفاتر خدمات مسافرتی و جامعه هتلداران را بسیار خوب ارزیابی کرد و گفت : اولویت اول دفاتر خدمات مسافرتی تهران برای انتخاب راهنمایان گردشگری از فارس است و اولین استان در امر آموزش راهنمایان گردشگری و مذهبی فارس بوده است .

سبوکی افزود : طرح استقرار دائم راهنمایان گردشکری در اماکن تاریخی نخستین بار در کشور در فارس و با همکاری اداره کل میراث فرهنگی استان به انجام رسید .

رئیس جامعه هتلداران فارس نیز به عنوان میزبان این مراسم آخرین سخنران بود که طی سخنانی به رشد گردشگران ورودی به فارس اشاره کرد.

 تجلیل از فعالان و پیشکسوتان و برترین های صنعت گردشگری فارس پایان بخش این مراسم بود که در طی آن از 50 نفر راهنمای گردشگری، مهماندار ، خانه دار ، سرآشپز برتر و پیشکسوتان صنعت هتلداری و معاونین اسبق گردشگری استان فارس تجلیل به عمل آمد .

محمدکاظم بهادری پور

مدیر روابط عمومی

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons