نوشته ها

معاون توسعه و مدیریت سازمان میراث فرهنگی از باغ و عمارت جهانی اکبریه بازدید کرد

ارسال شده توسط :

معاون توسعه و مدیریت سازمان میراث فرهنگی از باغ و عمارت جهانی اکبریه بازدید کرد

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی))

سمیع الله حسینی مکارم معاون توسعه و مدیریت سازمان میراث فرهنگی و هیات همراه در سفر به خراسان جنوبی از باغ و عمارت جهانی اکبریه دیدن کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی، حسینی مکارم که همزمان با هفته دولت برای بازدید از بناهای تاریخی و صنایع دستی استان به خراسان جنوبی سفر کرده است، همراه با مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان از موزه های مستقر در باغ اکبریه بازدید کرد.

وی از نگارخانه، نمایشگاه صنایع دستی و باغ های تاریخی استان، بازارچه صنایع دستی، آزمایشگاه مرمت و کتابخانه این باغ تاریخی نیز بازدید نمود.

وی در بازدید از کتابخانه مستقر در باغ اکبریه «کتابخانه تخصصی مرحوم سعید سلطانی» قول مساعد برای تجهیز این کتابخانه به نرم افزار کتابخانه را اعلام نمود و گفت: تجهیز نرم افزاری این کتابخانه در اولویت قرار می گیرد.

لازم بذکر است: بازارچه صنایع ‌دستی و سوغات محلی در محل باغ و عمارت جهانی اکبریه با حضور ۱۴ صنعتگر به مناسبت هفته دولت دایر است و صنعتگران در این بازارچه، تولیدات خود را در رشته‌هایی همچون رودوزی‌های سنتی، حوله بافی، تولیدات چرمی دست ‌دوز، معرق چوب، سفال و سرامیک، گلیم و تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی و همجوشی شیشه عرضه و به نمایش گذاشته‌اند.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons