نوشته ها

معاون صنایع دستی فارس در دیدار با استاد گلریز خاتمی

ارسال شده توسط :

معاون صنایع دستی فارس در دیدار با استاد گلریز خاتمی

((استادان پیشکوست خاتم از افتخارات فارس هستند))

برنامه تاج هنر از ابتدای سال جاری به ابتکار معاونت صنایع دستی استان فارس و با هدف تجلیل از هنرمندان و پیشکسوتان صنایع دستی و هنرهای سنتی و با همکاری بخش خصوصی اجرا می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس در راستای اجرای طرح تاج هنر- دیدار با هنرمندان صنایع دستی- معاون صنایع دستی فارس با استاد عبدالخالق گلریز خاتمی دارای نشان درجه یک هنری در رشته خاتم و تقدیر شده در برنامه همای هنر معاونت صنایع دستی کشور دیدار نمود .

در این دیدار که با حضور جمعی از کارشناسان حوزه معاونت صنایع دستی در منزل این هنرمند خاتم ساز صورت گرفت، مروری بر خاتم های منحصر بفرد ساخته شده توسط این استاد هنرمند انجام شد.

در این ملاقات زهرا الحمدی معاون صنایع فارس ضمن قدردانی از زحمات این هنرمند که سالیان دراز در راستای گسترش این هنر تلاش بسزایی داشته است گفت : کیفیت و اصالت خاتم شیراز زبانزد خاص و عام بوده و خاتم های اصیل ساخته شده در شیراز دارای عمر بیشتری نسبت به مشابه آن در دیگر شهرها می باشد. از جمله ویژگیهایی که خاتم شیراز را به نسبت دیگر شهرها برتری داده است تفاوت در روند تولید و مواداولیه مرغوب است که استادان پیشکسوت خاتم بعنوان افتخارات این استان می توانند در امر آموزش صحیح خاتم شیراز یاری رسان معاونت صنایع دستی باشند.

وی در پایان با اشاره به اینکه معاونت هنرهای سنتی و صنایع دستی فارس در راستای حمایت و حفظ و احیاء هنر خاتم شیراز اقداماتی مهمی را انجام داده است گفت: تجهیز کارگاههای تولیدی، برنامه ریزی جهت راه اندازی دوره های به آموزی صنعتگران شاغل و در اختیار گذاردن اماکن تاریخی جهت تولید و عرضه محصولات از مهم ترین این اقدامات است.

برنامه تاج هنر از ابتدای سال جاری به ابتکار معاونت صنایع دستی استان و با هدف تجلیل از هنرمندان و پیشکسوتان صنایع دستی و هنرهای سنتی و با همکاری بخش خصوصی اجرا می شود.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons