نوشته ها

معاون میراث فرهنگی کشور از مسیر جاده ولایت در خراسان رضوی بازدید کرد

ارسال شده توسط :

معاون میراث فرهنگی کشور از مسیر جاده ولایت در خراسان رضوی بازدید کرد

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی))

 

معاون میراث فرهنگی، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری که به استان خراسان رضوی سفر کرده است با حضور در مسیر جاده ولایت(مسیر حرکت کاروان حضرت امام رضا)، از این مسیر تاریخی و معنوی بازدید به عمل آورد. به گزارش روابط عمومی دبیرخانه ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی، دکتر محمد حسن طالبیان در این بازدید که در هوای بارانی مشهد برگزار شد از نزدیک به بررسی مسیر حرکت کاروان حضرت امام رضا(ع)، پرداخت و از بخش های مختلف این مسیر بازدید کرد.

عضو ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور در بازدید از مسیر جاده ولایت با حضور در رباط طرق که هم اکنون کاربری فرهنگی دارد و به موزه زائر تبدیل شده است از نزدیک از این رباط بازدید و با موزه زائر آشنا شد. وی هم چنین در ادامه بازدید خود از مسیر جاده ولایت از رباط خاکستری، رباط شریف آباد، رباط علاقه بند و روستای زیبای تاریخی ده سرخ بازدید کرد. طالبیان در بازدید از مسیر جاده ولایت که هم اکنون مسیر حرکت کاروان های پیاده ای است که در مناسبت های مذهبی مانند دهه آخر ماه صفر از این مسیر به سمت مشهد مقدس حرکت می کنند بر احیاء و ساماندهی این مسیر و ارائه خدمات مطلوب به زائران کاروان های پیاده تاکید کرد. معاون میراث فرهنگی کشور در این بازدید با اشاره به اینکه مسیر جاده ولایت به دلیل اینکه مسیر حرکت تاریخی و معنوی کاروان حضرت امام رضا (ع)، بوده است گفت: این مسیر علاوه بر اینکه یک مسیر تاریخی و حائز اهمیت است یک مسیر معنوی نیز به حساب می آید و باید در خصوص ساماندهی و احیاء آن و نیز ثبت این مسیر در فهرست آثار ملی به طور جدی تلاش کرد.

در همین ارتباط و در حاشیه این بازدید محمد رکنی معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، با اشاره به برنامه های این اداره کل در خصوص احیاء و ساماندهی جاده ولایت گفت: در همین ارتباط تا کنون نه دوره همایش جاده ولایت برگزار شده و امسال نیز دهمین همایش جاده ولایت برگزار خواهد شد. وی افزود: احیاء و ساماندهی مسیر جاده ولایت به عنوان یک مسیر تاریخی و معنوی در اولویت برنامه های این اداره کل قرار دارد و برگزاری تورهای گردشگری یک روزه به منظور معرفی این مسیر یکی از مهمترین برنامه های این اداره کل است. وی گفت: در سال های اخیر رباط خاکستری مرمت و ساماندهی شده و به عنوان محل اسکان زائران پیاده مورد استفاده قرار می گیرد. رکنی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه این مسیر هم اکنون به عنوان مسیر حرکت کاروان های پیاده به سمت مشهد الرضا(ع) مورد استفاده قرار می گیرد، خدمت رسانی به زائران پیاده در این مسیر یکی از مهمترین برنامه های این اداره کل در مناسبت های مختلف خصوصا دهه آخر ماه صفر است.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons