نوشته ها

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور

ارسال شده توسط :

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور

((معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور: ورد گردشگر به کشور در سه ماه نخست امسال 2 برابر شد))

به گزارش روابط عمومی :

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: در سه ماه نخست امسال ورد گردشگر به کشور 200 درصد رشد داشته است و بیش از 35 هزار توریسم رسمی داشته‌ایم.

مرتضی رحمانی‌ موحد پیش از ظهر امروز در دومین جشنواره طبیعت‌گردی در روستای یاسه‌چای اظهار کرد: طبیعت‌گردی یکی از اجزای مهم گردشگری است و حدود نیمی از گردشگران جهان را طبیعت‌گردان تشکیل می‌دهند.

وی افزود: برگزاری جشنواره‌های روستاگردی بستر مناسبی برای توسعه گردشگری داخلی و خارجی است بدین منظور با تعریف جشنواره‌های گردشگری مختلف ملی، استانی و منطقه‌ای بر آن شدیم تا در حوزه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، مذهبی و تاریخی در سراسر کشور بتوانیم گردشگری را توسعه دهیم.

معاون گردشگری گفت: جشنواره‌های طبیعت‌گردی در شناسایی و معرفی مناطقی با استعداد و قابلیت گردشگری بالا می‌تواند موثر واقع شود.

رحمانی موحد خاطرنشان کرد: در سه ماهه نخست امسال بالغ بر 35 هزار گردشگر اصلی با رشدی 200 درصدی داشتیم و در حوزه گردشگری زیارت، سلامت و طبیعت‌گردی رفت و آمدهای قابل توجهی را به کشور داشتیم و آمار 6 ماهه نخست ورود گردشگر به کشور را در پایان تابستان اعلام می‌کنیم.

وی افزود: تلاش می‌کنیم تا تمام جوانب فرهنگی، اقتصادی و درآمدزایی در حوزه گردشگری متوازن با یکدیگر پیش رود.

معاون گردشگری کشور گفت: چهارمحال و بختیاری به‌دلیل شرایط اقلیمی ویژه و جاذبه‌های گردشگری فراوان برای سازمان میراث فرهنگی از جایگاه ویژه‌ای در برنامه‌ریزی برای ورود گردشگران خراجی و داخلی برخوردار است.

رحمانی‌موحد تصریح کرد: در پورتال جامع گردشگری سازمان که به‌زودی افتتاح می‌شود این استان را به‌طور برجسته معرفی می‌کنیم و امیدورایم زمینه‌ساز ارتقای گردشگری در این استان باشد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons