نوشته ها

معاون گردشگری کشور : مردم سیستان حافظان دارایی و سرمایه های ملی هستند

ارسال شده توسط :

معاون گردشگری کشور : مردم سیستان حافظان دارایی و سرمایه های ملی هستند

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان، جلسه شورای اداری شهرستانهای سیستان با حضور معاون گردشگری سازمان میراث کشور در محل سالن اجتماعات فرمانداری زابل برگزار گردید.

در این دیدار معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی کشور گفت: با رویکرد و سیاستهای دولت و سازمان میراث فرهنگی اسباب توسعه، سربلندی و حضور بیشتر به منطقه سیستان در جایگاه جهانی و ملی با ثبت جهانی شهر سوخته بیشتر نمود پیدا کرده است.

دکتر مرتضی رحمانی موحد که در شورای اداری زابل سخن می گفت اظهار داشت: سازمان میراث فرهنگی اراده راسخی دارد تا با پیش بینی تمهیدات لازم که امیدواریم طی ماههای آینده زمینه هایش فراهم شود اقدامات اساسی و تاثیرگذاری برای معرفی فرهنگ تاریخ و جاذبه ها و تبلیغ آنچه که داراییهای ارزشمنداین منطقه به عنوان سرمایه ملی و جهانی مطرح است را در عرصه بین المللی داشته باشد.

وی ادامه داد: نگاه حاکم در سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، نگاه ویژه به سیستان برای توسعه، رشد و بالندگی منطقه است.

 

وی افزود: با فراهم شدن زمینه های حمایتهای عملی و اجرایی امیدواریم مردم این منطقه شیرینی این اقدامات را بچشند و ما را در این زمینه حمایت و یاری کنند.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی کشور ادامه داد: ما اعتقاد داریم که مجموعه همکاریها و فعالیتهای بین دستگاهها و بخشهای مختلف اجرایی نتیجه یک سیاست و اقدام مشترک است که نفع و آثارش برای مردم منطقه خواهد بود.

رحمانی موحد گفت : ما برای اینکه حوزه میراث تمدنی و فرهنگی مان را در سطح جهان و منطقه و درسطح کشور معرفی کنیم باید بستر گردشگری و تعاملات مردمی، رفت و آمد و دید و بازدیدها و حضور جامعه میهمان در منطقه سیستان فراهم شده و به سرعت به مرجله اجرا برسد.

وی ادامه داد: تا پایان سال جاری با برخی اقدامات که پیش بینی شده زمینه حضور مدیران ارشد تخصصی صنعت گردشگری را در منطقه فراهم می کنیم تا بتوانند به خوبی در فعالیتهای بین المللی شان این منطقه و استعدادها را معرفی کنند.

این مقام ارشد سازمان میراث فرهنگی کشور اضافه کرد: ما زمینه حضور اصحاب فرهنگ و فرهیختگان را در نمایشگاه بین المللی مان فراهم می کنیم تا از آن طریق آشنایی با مردم و گروه های تخصصی در دنیا برای سفر و گردشگری برنامه ریزی می کنند به سیستان فراهم شود.

وی ادامه داد: ان شاءالله با رویکرد اثرگذاری که در حوزه بازاریابی و تبلیغات برای این منطقه پیش بینی شده ما شاهد حضور بیشتر سرمایه گذاران برای توسعه زیرساختهای این منطقه خواهیم بود، دولت خودش را موظف می داند که در ارتباط با مقاصد برخوردار از توسعه صنعت گردشگری عنایت ویژه تری داشته باشد.

رحمانی موحد افزود: اگر اینجا بذر و یا نهالی کاشته شود قطعاً نتیجه و محصول و میوه اش برای کل کشور خواهد بود.

وی با اشاره به تهیه پیش نویس سند توسعه گردشگری حوزه تمدنی سیستان که توسط اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سیستان و بلوچستان صورت گرفته، گفت: ما با دقت این پیش نویس را در حوزه های تخصصی و اجرایی خودمان مورد توجه قرار خواهیم داد و مطالعه می کنیم و آنچه که می تواند موجبات دیدگاههای ملی با دیدگاههای استانی برای اعتلای جایگاه یک منطقه در سطح جهانی باشد را بکار گیریم.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی کشور تصریح کرد: معتقدیم مردم سیستان حافظان دارایی و سرمایه های ملی هستند که باید در چارچوبهای بین المللی عرضه شوند و وقتی در آنجا معرفی و عرضه شد قطعاً خیر و برکتش نیز برای مردمان این منطقه خواهد بود.

 

رحمانی موحد گفت: توقع مان از شورای اداری و اعضای آن این است که همچون گذشته، سازمان میراث فرهنگی را که وظایف حاکمیتی را قانون گذار و نظام بر دو شش گذاشته یاری و کمک کنند تا بتوانیم باعث تحولات و تغیرات با خیر و برکتی در منطقه باشیم.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons