نوشته ها

معرفی۹ مسیر گردشگری روستایی در شهرستان درگز

ارسال شده توسط :

معرفی۹ مسیر گردشگری روستایی در شهرستان درگز

((میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی))

با هدف معرفی جاذبه های فرهنگی ، طبیعی ، مذهبی و تسهیل در دسترسی گردشگران به اماکن تاریخی و گردشگری شهرستان ، ۹ مسیر گردشگری روستایی (طبیعت گردی – فرهنگی و زیارتی ) توسط اداره میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری شهرستان درگز مشخص و معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، محمد مددی رییس اداره میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری درگز با بیان این خبر افزود: مسیرهای طراحی شده در قالب ۹ مسیر و در کل سطح شهرستان پیش بینی شده است که شامل : ۱- مسیر درونگر – کلاته چنار ۲- مسیر شهرستانه – نوخندان ۳- مسیر منطقه نمونه گردشگری (چهلمیر) ۴- مسیر درگز –بندیان ۵- مسیر منطقه تجاری ،مذهبی لطف آباد و شیلگان ۶- مسیر گردشگری زنگلانلو ۷- مسیرگردشگری تیرگان – کلات ۸- مسیر گردشگری چاپشلو – داغدار ۹ – مسیر گردشگری کماس – میانکوه می باشد.

مددی افزود: این مسیر ها همراه با معرفی جاذبه های تاریخی – مذهبی و اماکن اقامتی – پذیرای و صنایع دستی و سوغات منطقه و جشن ها و مراسمات خاص بومی محلی و ….. جانمایی و مشخص گردید تا مسافران و گردشگران بتوانند به راحتی و با شناخت کامل از منطقه و هدفمند از جاذبه های گردشگری شهرستان بهره مند گردند.

مددی افزود: امروزه تبلیغات و معرفی جاذبه های گردشگری و تاریخی نقش اصلی را درتوسعه پایدار و جذب گردشگر در صنعت گردشگری ایفا می کند بنابراین لازم است اطلاعات دقیق و آماری از پتانسیلهای صنعت گردشگری داشته باشیم و برای آن برنامه ریزی و چشم اندازی روشن داشته باشیم.

وی ابراز امیدواری کرد: با توجه به اینکه مسیرهای طراحی شده در همه بخشها و درکل سطح شهرستان پراکنده می باشد ، شاهد رونق صنعت گردشگری در کل شهرستان باشیم

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons