نوشته ها

معنویت بخشی سفر، در نقطه توجه مسئولان گیلان

ارسال شده توسط :

معنویت بخشی سفر، در نقطه توجه مسئولان گیلان

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان))

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با اشاره به تعدد بقاع متبرکه در استان اظهار داشت: معنویت بخشی سفر در نقطه توجه ستاد اجرایی خدمات سفر گیلان قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان؛ مدیرکل به همراه معاونین خود به انزلی سفر کرد و با امام جمعه این شهرستان دیدار و گفتگو نمود.

رضا علیزاده در این دیدار به بیان اقدامات اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان در خصوص سفر و میزبانی از گردشگران انزلی پرداخت.

وی شهرستان انزلی را دارای قدمت کهن دانست و افزود: حفظ این میراث کهن باید در اولویت کار همه دستگاه های اجرایی قرار گیرد.

وی با اشاره نام گذاری سالجاری از سوی مقام معظم رهبری به “دولت و ملت ،همدلی و همزبانی” اظهار داشت: این شعار انگیزه خدمتگذاری و نیز همت جمعی برای فعالیت های توسعه ای را افزایش می دهد.

این مسئول بر اهمیت بخشی به میراث فرهنگی در سخنرانی ها و گفتگوها تاکید نمود و افزود: ائمه جمعه و روحانیون بهترین مبلغان فرهنگی هستند که عموم مردم با پیروی از آنها در تمامی دوران تاریخ ساز شدند.

علیزاده به برپایی چادرهای نماز و اجرای گشت های نظارتی در مناطق گردشگرپذیر اشاره کرد و گفت: برقراری امنیت اجتماعی و اخلاقی از اهداف ستاد اجرایی خدمات سفر استان می باشد.

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان بقاع متبرکه انزلی را از دیگر نقاط گردشگرپذیر خواند و گفت: گردشگران مذهبی بندر انزلی نیز مورد توجه و خدمت رسانی از سوی این اداره کل قرار می گیرند.

حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالجواد شمس الدین در ادامه با تقدیر از عملکرد میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان، از بندر انزلی بعنوان شهرستانی با اصالت تاریخی یاد کرد که نیازمند توجه ویژه مسئولان فرهنگی است.

وی با بیان اینکه بندر انزلی موقعیتی استثنایی دارد اذعان نمود: سواحل این شهرستان موجب جذب گردشگر از تمامی نقاط ایران است.

این مسئول وجود ابنیه های تاریخی بندر انزلی را نیازمند مرمت و احیا دانست و خاطرنشان نمود: دولت با همراهی بخش خصوصی در جهت زنده نگاه داشتن هویت تاریخی و کهن این شهرستان گام بردارد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons