نوشته ها

منطقه نمونه گردشگری دوکانان بانه قابلیت تبدیل به قطب گردشگری را دارد

ارسال شده توسط :

منطقه نمونه گردشگری دوکانان بانه قابلیت تبدیل به قطب گردشگری را دارد

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان ))

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان گفت: منطقه نمونه گردشگری دوکانان بانه جزء مناطق نمونه گردشگری مصوب هیات وزیران در سال ۸۵ می باشد و جزء ۱۰ منطقه اول مصوب استان کردستان می باشد که با توجه به مشرف بودن به شهرستان بانه از لحاظ گردشگری بسیار حائز اهمیت است .

رسول اشتودان افزود: با برنامه ریزی و طراحی بهینه بهره برداری از منطقه مذکور پتانسیل تبدیل شدن به قطب گردشگری را در منطقه دارد و می تواند در رونق اقتصادی ، اجتماعی و تامین کمبود های تفرجی شهر بانه نقش مهمی را ایفا نماید.

وی در ادامه تصریح کرد: منطقه نمونه گردشگری بانه در سال ۹۳ از طریق میراث فرهنگی به شهرداری بانه واگذار شد و طی این مدت مطالعات جامع گردشگری و همچنین مطالعات در کار گروه گردشگری و امور زیر بنایی و شورای برنامه ریزی استان مورد تصویب قرار گرفته است.

اشتودان اظهار داشت: منطقه مذکور با مساحت ۲۰۴ هکتار دارای فعالیت های متعددی همچون تاسیسات خدماتی، پذیرایی، فرهنگی، تفریحی ، اقامتی و… می باشد

وی در پایان گفت: منطقه مصوبه شورای برنامه ریزی استان را اخذ و نسبت به ارسال برای تصویب در کار گروه عالی شهرسازی و معماری اقدام خواهد شد همجنین شهرداری نسبت به جذب سرمایه گذار خارجی اقدام نموده که بر آورد سرمایه گذاری برای منطقه حدود ۱۰۸ میلیارد تومان می باشد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons