نوشته ها

موافقت اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی

ارسال شده توسط :

موافقت اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی

((موافقت اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی باگاز رسانی به روستای کنگ))

 مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی از موافقت این اداره کل با گازرسانی به روستای تاریخی کنگ خبر داد و گفت : در رارستای تامین خدمات زیر ساختی به  گردشگران گاز رسانی به روستای  تاریخی با حفظ هویت معماری  آن  بلا مانع است .

به گزارش روابط عمومی این اداره کل رجبعلی لباف خانیکی با بیان این مطلب افزود: نظر به ضرورت تامین خدمات زیر ساختی جهت گردشگران و ساکنان ،  حفظ هویت پلکانی و کا لبد منازل روستایی ، گاز رسانی به نقاطی از بافت روستا چنانکه از نظر سازمان نظام مهندسی و شرکت گاز با رعایت مبحث 17 مقررات ملی ساختمان و  ضوابط و استانداردهای ایمن ساختمان متمایز نباشد و باعث تغییر شکل و یا انهدام بافت و منازل روستا  نگردد  صورت می گیرد .

وی تصریح کرد: در جلسه مورخ 14/7/93 که به منظور نحوه گاز رسانی روستای  کنگ با حضور فرماندار ، سرپرست معاونت میراث فرهنگی و کارشناسان شرکت گاز و اعضا شورای اسلامی روستا در فرمانداری شهرستان بینالود برگزار شد  با این امر موافت شد .

گفتتنی است از ویژگی های این روستای می توان به ترکیب معماری با طبیعت ، پیروی از خصوصیات زمین ،  استفاده از فضای کم بافت مسکونی و ایجاد بناهای پلکانی با معابر و گذر های کم عرض و باغات فراوان  اشاره کرد که  این منطقه را به روستای هدف گردشگری تبدیل نموده است.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons