نوشته ها

موزه آجر ایران در خراسان رضوی میزبان گردشگران خارجی با ملیت های مختلف

ارسال شده توسط :

موزه آجر ایران در خراسان رضوی میزبان گردشگران خارجی با ملیت های مختلف

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی))

مدیر پایگاه میراث فرهنگی رباط شرف از علاقه مندی گردشگران خارجی برای بازدید از این رباط خبر داد و گفت: رباط شرف که از شاهکارهای معماری ایرانی به حساب می آید و به موزه آجر ایران شهرت دارد یکی از مهمترین اماکن تاریخی در استان خراسان رضوی است که مورد توجه و علاقه گردشگران خارجی قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، احمدی روحانی با اعلام این خبر افزود: گردشگرانی از کشورهای آلمان، فرانسه، اسپانیا، سوئیس، بلژیک، اتریش، دانمارک، ،افریقای شمالی و گردشگرانی از دیگر کشورها به صورت گروهی و یا انفرادی از این رباط بازدید کرده و در طول سال شاهد بازدید گردشگران خارجی از ملیت های مختلف از این بنای تاریخی هستیم.

وی با اشاره به اهمیت این بنای تاریخی گفت: جهت رفاه حال بازدید کنندگان از این بنای ارزشمند تاریخی اعم از گرشگران داخلی و خارجی ضمن ادامه اقدامات حفاظتی و مرمتی صورت گرفته در این بنا، فضای اقامت موقت و اطلاع رسانی در دست اجرا و ساماندهی می باشد.

وی هم چنین از نصب تابلوی اطلاع رسانی در جاده منتهی به این رباط خبر داد و افزود: چاپ برشور و ساماندهی فضاهای داخلی رباط ، آوار برداری، بام سازی و هم چنین ادامه محصور نمودن محیط پیرامون رباط از دیگر اقداماتی است که در این بنای تاریخی در دست اجرا می باشد.

احمدی روحانی اعتبار هزینه شده در بنای تاریخی رباط شرف در سال ۹۴، دو میلیارد و پانصد میلیون ریال عناون کرد.

گفتنی است بنای تاریخی رباط شرف یکی از شاهکارهای معماری ایرانی است که قدمت یان بنا به سده ششم هجری باز می گردد و به شماره ۳۵۹ در تاریخ ۳۰/۳/۱۳۲۱ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

 

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons