نوشته ها

موزه تخصصی نور آباد تا سال ۹۵ به بهره برداری می رسد

ارسال شده توسط :

موزه تخصصی نور آباد تا سال ۹۵ به بهره برداری می رسد

((میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان فارس))

مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس گفت : موزه تخصصی نورآباد در شهرستان ممسنی تا یک سال دیگر به بهره برداری می رسد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس دکتر مصیب امیری با بیان اینکه عملیات اجرایی موزه نورآباد از سال ۸۷ آغاز شده است گفت : با صرف هزینه ای بالغ بر ۶ میلیارد ریال تاکنون اسکلت بتنی و دیوار پیرامونی و بخشی از نما سازی اجرا شده است که عملیات اجرایی آن پس از چند سال وقفه به تازگی از سر گرفته شده است . وی گفت : طبق پیش بینی های صورت گرفته چناچه اعتبار مورد نیاز به مبلغ ۱۵ میلیارد ریال تأمین شود این پروژه بزرگ تا پایان سال مالی ۹۵ تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید.

مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس افزود: این موزه در شرق شهر نور آباد در زمینی   به مساحت تقریبی ۲ هزار متر مربع دردو طبقه در حال ساخت است که طبقه اول آن مشتمل بر گالری نمایش آثار، سالن کنفرانس و نمایشگاههای موقت می باشد.

به گفته دکتر امیری در طبقه هم کف این موزه تخصصی فضاهای اداری ، خدماتی و آموزشی و گنجینه امن قرار دارد.

بنابراین گزارش درحال حاضر چندین پروژه بزرگ عمرانی در استان فارس شامل باغ موزه مشاهیر ، مرکز فرهنگی سعدی شناسی در شیراز ، موزه تخصصی پاسارگاد وموزه نی ریز از سوی اداره کل میراث فرهنگی ، فارس در حال اجراءاست .

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons