نوشته ها

موزه صلح و دوستی خراسان رضوی به آفریقا می رود

ارسال شده توسط :

موزه صلح و دوستی خراسان رضوی به آفریقا می رود

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی ))

اولین موزه سیار خصوصی ، آموزشی و بشردوستانه کودک در کشور با عنوان سفیران فرهنگ صلح آماده سفر برای انجام ماموریت به کشورهای ساحل عاج و غنا در افریقا می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی ، سوسن نیک ذات مدیر و بنیانگزار موزه اهداف این سفر را معرفی فرهنگ ایران زمین به کودکان افریقایی و بالعکس، شناخت و آشنایی با میراث فرهنگی ملموس و ناملموس ساحل عاج و غنا، برقراری عدالت آموزشی, فرهنگسازی و آموزش حقوق کودکان و صلح در مدارس معرفی کرد.

وی گفت: هم چنین شناخت و احترام به تنوع فرهنگی در جهان، تحکیم روابط دوستی کشور ها، آشنایی کودکان با دیگر ملل از طریق نمایش عروسکهای ملل، در قالب برگزاری جشنواره و کارگاه های متنوع، آموزشی و تعاملی و گسترش شبکه بین المللی حامیان و دوستداران کودک، صلح و میراث ناملموس ملل وابسته به موزه فوق و دعوت به عضویت در این شبکه اعلام کرد.

نیک ذات افزود: عروسکهای چند موزه کودک، عروسک سازان و هنرمندان عضو این شبکه در اینسفر با اهداف انسانی و بشر دوستانه هنسفران موزه سیار سفیران صلح هستند که مایه افتخار است.

نیکذات خاطر نشان کرد: در نظر است پس از باز گشت انشا ا… نمایشگاهی از آثار دست ساز و فرهنگ و میراث ناملموس این کشورها را به نمایش بگذاریم.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons