نوشته ها

موزه مردم شناسی تایباد معرفی کننده فرهنگ و سنت های زیبای مردم

ارسال شده توسط :

موزه مردم شناسی تایباد معرفی کننده فرهنگ و سنت های زیبای مردم

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی ))

مدیر میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان تایباد گفت: موزه مردم شناسی تایباد یکی از بهترین ظرفیت های این شهرستان برای معرفی سنت ها و فرهنگ و آئین های زیبای مردم این شهرستان است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، مجید حسینی گفت: این موزه به یکی از بهترین اماکن برای بازدید گردشگران در تایباد تبدیل شده به گونه ای که در فاصله مهر ماه تا پایان دیماه سال جاری بیش از ۲ هزار نفر از موزه مردم شناسی شهر تایباد بازدید کردند.

وی گفت: با تمهیدات و تبلیغات انجام شده و برگزاری جلسات و برنامه های مختلف در موزه مردم شناسی و همچنین با فضا سازی به مناسبتهای مختلف در مراکز پر تردد شهر خوشبختانه موزه مردم شناسی بخوبی معرفی و مورد استقبال اقشار مختلف مردم شهرستان تایباد و علاقمندان به فرهنگ و میراث فرهنگی و گردشگران قرار گرفته است.

حسینی اضافه کرد: موزه مردم شناسی تایباد که در بنای موسوم به ” حمام ۲ قلو خیام ” واقع در خیابان خیام شهر تایباد قرار گرفته با مساحت حدود ۱۰۰۰ متر مربع دارای غرفه های تون بافی، قالیبافی، خانه سنتی، عطاری، آهنگری، غرفه کشاورزی و زراعت سنتی و غرفه عشایر و کوچی ها و ویترین اشیاء تاریخی می باشد.

وی افزود: از برنامه های اجرا شده در موزه علاوه بر برگزاری جلسات مختلف، برگزاری مسابقه تلویزیونی شهر به شهر و اجرای موزه سیار در فرمانداری و مراکز پر تردد شهر به مناسبتهای مختلف نظیر شب چله قابل ذکر است که در سال جاری برای معرفی موزه علاوه بر تبلیغات محلی اجرا شده است.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons