نوشته ها

موزه مشارکتی فرش در خراسان جنوبی راه اندازی می شود

ارسال شده توسط :

موزه مشارکتی فرش در خراسان جنوبی راه اندازی می شود

(( تحویل بیش از ۵۰ تخته فرش به میراث فرهنگی ))

طی تفاهم نامه مشترک بین اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان، موزه مشارکتی فرش در سال ۹۵ راه اندازی می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی، اداره کل اوقاف و امور خیریه استان، طی مراسمی بالغ بر ۵۰ تخته فرش و کناره به اداره کل میراث فرهنگی تحویل داد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در این مراسم گفت: احیای سنت حسنه وقف امری فرهنگی است و می تواند در راستای اهداف سازمان میراث فرهنگی باشد.

حسن رمضانی ضمن بیان اینکه وقف نماد دین باوری مردم استان است، افزود: با توجه به آثار وقفی زیاد در استان اداره کل میراث فرهنگی وظیفه حفظ و نگهداری آثار و ابنیه وقفی را برعهده دارد و مشارکت این اداره کل با اداره کل اوقاف دائمی و همیشگی است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی نیز از میراث فرهنگی بابت مرمت و احیای حسینه ها و بناهای وقفی تشکر کرد و گفت: این ۵۰ تخته فرش و کناره ضمن قدمت، دارای ارزش فرهنگی و هنری نیز می باشند.

حجت‌ الاسلام محمد طاهر گرایلی افزود: اکثر این فرش ها مربوط به دوران قاجار و پهلوی هستند و برخی اختصاصی برای حسینیه امام رضا (ع) بافته شده اند و اکثر آنها از پشم شتر تهیه شده اند.

وی ادامه داد: این فرش ها برای نگهداری در شرایط بهتر به میراث فرهنگی تحویل داده شد تا برای مرمت آنها نیز گام موثری برداشته شود.

گفتنی است: در پایان این مراسم طی تفاهم نامه مشترک مقرر شد موزه مشارکتی فرش های وقفی راه اندازی شود تا ضمن آشنایی مردم، سنت حسنه وقف نیز گسترش یابد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons