نوشته ها

موزه ها پيشاني ميراث فرهنگي و گردشگري هستند

ارسال شده توسط :

موزه ها پيشاني ميراث فرهنگي و گردشگري هستند

((ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان كردستان))

معاون گردشگري اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان كردستان در جلسه بررسي مشكلات پيش روي موزه هاي استان كردستان گفت: موزه ها پيشاني ميراث فرهنگي، و گردشگري هر منطقه اي هستند و بايد به بحث موزه ها توجه  ويژه اي شود.

وطن دوست  گفت: تمامي موزه ها ي استان كردستان همچون ساير استانها آمادگي لازم را براي استقبال و پذيرايي از مهمانان نوروز94 دارند و با همكاري انجمن راهنمايان گردشگري نيروهايي جهت راهنمايي و ارائه اطلاعات لازم در موزه هاي سطح استان مستقر خواهند شد.

وي در ادامه از برپايي سفره هاي هفت سين در موزه باستان شناسي ، عمارت خسروآباد ، خانه كرد ، خانه حبيبي  خبرداد و گفت: بروشور هاي در قالب معرفي جاذبه هاي تاريخي و گردشگري جهت معرفي  استان كردستان از طريق راهنمايان گردشگري به مهمانان و گردشگران ورودي و بازديد كنندگان موزه ها ارائه خواهد شد.

وي در ادامه گفت: برگزاري دوره هاي باز آموزي نيروهاي راهنمايان گردشگري در تاريخ 28 بهمن ماه و استقرار آنها در موزه ها به صورت سه شيفت از برنامه هاي ما در ايام نوروز و بحث موزه هاي استان خواهد بود.

وي در ادامه از برگزاري تورهاي رايگان شهري براي بازديد از موزه ها نيز خبرداد  و گفت: در ايام نوروز جشنواره فرهنگي و موسيقي در عمارت تاريخي  هاي برگزار خواهد شد

وي در ادامه از ايجاد غرفه هاي معرفي جاذبه هاي تاريخي و گردشگري در مبادي ورودي با همكاري اعضاي ستاد اجرايي خدمات سفر استان نيز خبرداد و گفت: اميدواريم با ارائه اين خدمات و امكانات بتوانيم از مهمانان نوروزي به نحو احسن پذيرايي و استقبال نماييم.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons