نوشته ها

ميراث‌ فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سمنان

ارسال شده توسط :

ميراث‌ فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سمنان

((اجراي بيش از 30 برنامه به مناسبت گراميداشت هفته گردشگري در استان سمنان))

مدير كل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سمنان از اجراي بيش از 30 برنامه به مناسبت گراميداشت هفته گردشگري در اين استان خبر داد.

به گزارش روابط ‌عمومي اداره کل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگری استان سمنان، «محمدحسين بحرالعلومي» اظهار داشت: بازديد رايگان از موزه‌هاي استان و استقبال از مسافران با گل و شيريني، چاپ و توزيع پوستر و بنر هفته گردشگري و به صدا درآوردن زنگ گردشگري از جمله برنامه‌هاي روز نخست اين هفته است.

وي از چاپ و رونمايي از تمبر گردشگري استان سمنان در اين هفته خبر داد و گفت: اجراي تور استان‌گردي براي مردم و مسئولان، برگزاري جشنواره غذاهاي محلي و عشايري در دامغان و مهديشهر و برپايي نمايشگاه عكس جاذبه‌هاي گردشگري استان از ديگر برنامه‌هاي هفته گردشگري در استان سمنان است.

بحرالعلومي با اشاره به اجراي برنامه سخنراني در مدارس و آشناسازي دانش آموزان با رشته‌هاي گردشگري اشاره كرد و افزود: برگزاري نشست هم انديشي با دانشجويان رشته جهانگردي در دانشكده گردشگري نيز از ديگر برنامه‌هاست.

وي گفت: اجراي تور پياده‌روي خانوادگي در اولين جمعه هفته گردشگري، همايش صعود به كوه نيزوا، برگزاري مسابقه عكاسي، تجليل از موثرين گردشگري، پاكسازي غارهاي استان، پرده‌خواني و مثنوي‌خواني و اجراي برنامه شب فرهنگي استان سمنان در پارك آبشار سمنان از جمله برنامه هاي گراميداشت هفته گردشگري در استان سمنان است.

مدير كل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سمنان، بازديد از كارگاههاي صنايع دستي براي توسعه جايگاه صنايع‌دستي در گردشگري و برگزاري گردهمايي اعضاي شوراهاي شهر و روستا در تمامي شهرستان‌ها را از ديگر برنامه‌هاي هفته گردشگري در اين استان اعلام كرد.

بيست و هفتم سپتامبر روز جهاني جهانگردي است و پنجم تا دوازدهم مهر ماه امسال نيز به عنوان هفته گردشگري در ايران گرامي داشته مي شود.

شعار امسال هفته گردشگري، “دوست گردشگر، دوست فردا” است.

محمدتقي اعرابي

مسئول روابط عمومي و امور فرهنگي، اجتماعي

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons