نوشته ها

ميراث‌ فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگری استان سمنان

ارسال شده توسط :

ميراث‌ فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگری استان سمنان

((تور ليدر”رالي ترانس ايران 2″ خواستار شد))

مشكلات برگزاري تور رالي و سافاري گردشگران خارجي در ايران برطرف شود
تور ليدر “رالي ترانس ايران 2” خواستار رفع مشكلات براي تداوم برگزاري تور رالي و سافاري گردشگران خارجي در ايران طي سالهاي آينده شد.
«علي علي‌اسلام» در گفت و گو با روابط ‌عمومي اداره کل ميراث‌ فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگری استان سمنان، اظهار داشت: دريافت”كارنه دو پاساژ” يكي از مشكلات اساسي برگزاري اين تور در ايران است و بر اساس كارنه، گردشگر بايد دو برابر هزينه خودرو خود را به عنوان ضمانت حضور در ايران و عدم فروش خودرو، در بانك بگذارد.
وي با بيان اينكه دريافت كارنه تنها در ايران و يك كشور آفريقايي انجام مي شود، گفت: اين امر با سياستهاي تشويقي براي حضور گردشگران در كشور تناقض دارد و اين درحالي است كه ساير كشورها به دنبال تسهيل ورود گردشگر هستند.
اين تور ليدر با اشاره به گازوئيل‌سوز بودن خودروهاي شركت كننده در اين تور گفت: اختصاص كارت گازوئيل به گردشگران اين نوع تورها مي‌تواند در حل مشكلات در اين زمينه موثر باشد.
علي اسلام، يكي ديگر از مشكلات را وجود زباله و نخاله‌هاي ساختماني در اطراف شهرها و روستاها عنوان كرد و افزود: در حالي كه گردشگران از مهمان‌نوازي ايرانيان تعريف مي‌كنند و مجذوب جاذبه‌هاي ايران هستند، از وجود اين زباله‌ها در تعجب هستند.
وي با تاكيد بر اينكه مردم، فرهنگ مردم و جاذبه‌هاي بصري براي شركت‌كنندگان در تورهاي رالي و سافاري بسيار مهم است، گفت: متاسفانه جاذبه بصري ايران در حال نابودي و اطراف شهرها و روستاها مملو از زباله است.
وي گفت: وجود زباله‌ها منجر به نابودي طبيعت مي‌شود و اگر اين معضل ادامه داشته باشد، برگزاري تورهاي رالي و سافاري و طبيعت گردي در ايران در سالهاي آينده با مشكل مواجه مي‌شود.
تور ليدر”رالي ترانس ايران 2″ با اشاره به اينكه اين تور ششمين دوره از سال 2008 تا كنون است، افزود: اين تور به طور اختصاصي براي ايران تعريف شده و گردشگران با خودروي شخصي خود وارد ايران مي‌شوند.
وي با بيان اينكه اين گروه با 19 دستگاه خودرو و 38 نفر مسافر با مليت‌هاي فرانسوي و ايتاليايي در ايران حضور دارند، گفت: اين گروه در تاريخ دوم مهر ماه از دامغان و مناطقي از جمله سركوير و معلمان، چشمه علي و كلاته بازديد مي‌كنند.
وي گفت: اين گروه از استان آذربايجان غربي وارد كشور شده و پس از عبور از استان‌هاي آذربايجان شرقي، كردستان، لرستان، كرمانشاه، همدان، چهارمحال و بختياري ، فارس، اصفهان، يزد، مازندران، سمنان، گيلان، قزوين و اردبيل، از كشور خارج مي‌شوند.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons