نوشته ها

میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان

ارسال شده توسط :

میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان

((افزایش 49/8 درصدی میزان اقامت مسافران استان گیلان در تابستان سالجاری))

مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان از افزایش  49/8 درصدی  اقامت مسافران در مراکز اقامتی ثابت و موقت استان گیلان در تابستان سالجاری خبر داد.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان ، رضا علیزاده با اشاره به اینکه در تابستان امسال اقامت 18092831 نفر با افزایش 49/8 درصدی اقامت مسافران در استان را شاهد بودیم گفت: تعداد 727308 نفر از موزه ها و بناهای تاریخی استان بازدید نمودند که در مقایسه به سال گذشته به میزان  21/3 درصد رشد داشته ایم که در این میان بنای تاریخی قلعه رودخان فومن، موزه میراث روستایی و موزه نظامی بندر انزلی به ترتیب دارای بیشترین بازدید کننده از جاذبه های تاریخی استان بوده اند.

وی افزود: همچنین تعداد 523750 نفر از شهرک تاریخی ماسوله بازدید نمودند که در مقایسه به سال گذشته دارای رشد 11 درصدی بوده است و بیشترین سهم از بازدید جاذبه های گردشگری استان را به خود اختصاص داده است. مسافران از شهرک تاریخی ماسوله

علیزاده در خصوص اقامت گردشگران خارجی در استان گفت: میزان اقامت مسافران خارجی در استان 07/3 درصد دارای رشد بوده است که اکثریت این مسافران از کشورهای آذربایجان ،عراق ،روسیه، هند ،کویت، قطر ، ترکیه، فرانسه و کویت بوده اند.

وی تصریح کرد: در سالجاری تلاشهای زیادی در زمینه ی اقامت مسافران خارجی در استان گیلان انجام شده است که منجر به ورود هیاتهای دولتی و نیز اقتصادی از کشور قطر و استان آسترا خان و نیز خبرنگاران و اصحاب رسانه کشور آذربایجان شده است.

علیزاده افزود: در ایام تابستان سالجاری، 219 تور گیلانگردی در قالب بازدید از جاذبه های گردشگری استان گیلان برگزار شده است.

وی خاطر نشان کرد : در ایام تابستان در زمینه ی بازدیدهای نظارتی تاسیسات گردشگری استان ،2307 مورد بازدید انجام شده است که 78/61 رشد نسبت به سال گذشته بوده ایم که از این تعداد بازدید 56 مورد تذکر و 58 مورد اخطار کتبی داشته ایم.

محمدتقی شعبانی

مسئول امور فرهنگی وارتباطات

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons