نوشته ها

میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان

ارسال شده توسط :

میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان

((بازدید هیات رسانه ای جمهوری آذربایجان از ظرفیتهای گردشگری و فرهنگی گیلان))

جهت تقویت تعاملات رسانه ای میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان دومین هیات رسانه ای جمهوری آذربایجان در سالجاری متشکل از خبرنگاران و تصویربرداران شبکه های تلوزیونی اجتماعی اینتر آذ، آینس، آپا تی وی و همچنین خبرگزاری ترتد از طریق مرز زمینی آستارا وارد استان گیلان شدند.

به گزارش امور فرهنگی و ارتباطات این اداره کل ،مدیر کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری گیلان گفت:هدف از سفر این هیات رسانه ای آشناسازی اصحاب رسانه های جمهوری آذربایجان و مردم این کشور با ظرفیتهای اقتصادی،فرهنگی و جاذبه های گردشگری کشورمان می باشد که بر همین اساس این هیات رسانه ای روز گذشته از موزه میراث روستایی گیلان،بیمارستان بین المللی قائم(عج)در راستای گردشگری سلامت ،شهر تاریخی ماسوله و تله کابین لاهیجان بازدید به عمل آوردند.

رضا علیزاده خاطرنشان کرد:تقویت تعاملات رسانه ای، آشناسازی اصحاب رسانه ها با ظرفیتهای استانهای شمالی و زمینه سازی برای حضور شهروندان جمهوری آذربایجان در استانهای مرزی جمهوری اسلامی ایران از اهداف دیگر این بازدیدها می باشد.

وی تاکید کرد:استان گیلان با توجه به تنوع جاذبه های گردشگری و در عین حال حوزه فرهنگی بسیار نزدیک با جمهوری آذربایجان می تواند منشا تبادلات و مراودات بسیار خوبی با این کشور باشد.

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان گفت:گیلان باید ظرفیتهای فراوان خود را به جمهوری آذربایجان معرفی کند در این رابطه نقش رسانه ها بسیار مهم است که در این راستا این هیات رسانه ای وارد استان گیلان شدند.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons