نوشته ها

میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان فارس

ارسال شده توسط :

میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان فارس

 ((به مناسبت روز جهانی جهانگردی))

تخفیف ویژه دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی فارس برای متقاضیان سفر

رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی فارس از ارائه تخفیفات ویژه توسط دفاتر خدمات مسافرتی به مسافران و متقاضیان استفاده از تورهای ورودی و خروجی خبر داد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس محمود فخری گفت : به مناسبت روز جهانی جهانگردی دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی استان فارس به مسافران و مراجعین تخفیف های ویژه ای را برای مدت  حدود یک ماه ارائه می دهند .

وی افزود : این تخفیف ها شامل تمام تورهای ورودی و خروجی می شود و کسانیکه قصد مسافرت از طریق تورهای گردشگری را داشته باشند از این تخفیف ها به نسبت توری که در آن ثبت نام نموده اند بهره مند می شوند .

فخری با بیان اینکه این تخفیف ها از 5 مهر ماه تا 30 مهرماه ادامه خواهد داشت افزود این موضوع به دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی استان ابلاغ شده و متقاضیان می توانند برای ثبت نام در تورهای داخلی شامل تورهای گردشگری اشتانگردی تورهای عشایری ، تورهای حاشیه شهر شیراز ، تورهای ایرانگردی و یا تورهای جهانگردی به نقاط مختلف دنیا ثبت نام و از این تخفیف ها بهره مند شوند و تا کنون نیز استقبال خوبی از سوی مسافران برای استفاده از تورهای گردشگری شده است . .

وی همچنین با اشاره به تلاش هایی که برخی از دفاتر در زمینه تورهای ورودی به استان داشته اند گفت : این تخفیفات برای گردشگران خارجی که از طریق تورها  ، فارس را مقصد سفر خود برگزیده اند نیز لحاظ و در بسته سفر آن ها قرار می گیرد .

وی در ادامه با اشاره به ضرورت گسترش تورهای ورودی و تورهای داخلی که ارز آوری مناسبی برای استان داشته و منجر به شکوفایی اقتصادی نیز می گردد گفت : این مهم باید با همکاری بخش خصوصی و بخش دولتی تحقق یابد و بدون شک با ایجاد جاذبه های مختلف در کشور به خصوص استان فارس با توسعه این صنعت می توانیم در رفع مشکل بیکاری و معضلات اجتماعی مربوط به آن و همچنین تشویق بیشتر مردم به سفرهای داخلی و کاهش سفر به خارج از کشور گام برداریم تا مردم بودجه خود را در کشور خود هزینه کنند .

فخری در پایان به تعامل مناسب صنوف گردشگری با اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس اشاره کرد و گفت : خوشبختانه این همدلی در بین بخش خصوصی و دولتی فارس به خوبی ایجاد شده و بخش خصوصی در برنامه های روز جهانی جهانگردی همکاری مناسبی با اداره کل دارند به طوریکه برنامه های استقبال از مسافران با شاخه گل در مبادی ورودی استان از جمله فرودگاه شهید دستغیب شیراز ، ایستگاه راه آهن و پایانه مسافربری شهید کار اندیش در روز جهانی جهانگردی ( 5مهرماه ) ، دیدار با نماینده محترم ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه معزز شیراز با حضور فعالان صنعت ، برنامه پیاده روی همگانی در بلوار شهید چمران      ( جمعه 4 مهرماه ) و اهداء هدایا با قرعه کشی از جمله این برنامه ها می باشد .

 محمدکاظم بهادری پور

 مدیر روابط عمومی

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons