نوشته ها

میراث فرهنگی خراسان رضوی و کتابخانه ملی شمالشرق تفاهم نامه همکاری امضاء کردند

ارسال شده توسط :

میراث فرهنگی خراسان رضوی و کتابخانه ملی شمالشرق تفاهم نامه همکاری امضاء کردند

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی))

اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی و سازمان اسناد و کتابخانه ملی شمالشرق کشوربه منظور همکاری‌های علمی، پژوهشی، آموزشی، تبادل نظر و اشتراک گذاری منابع اطلاعاتی تفاهم نامه همکاری امضاء کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، بر اساس این تفاهم نامه بهره گیری از منابع اطلاعاتی، ظرفیت ها و فرصت های پژوهشی، مطالعاتی، تخصصی و انتشار گزارش اقدامات انجام شده موضوع این تفاهم نامه را تشکیل می دهد.

همکاری طرفین در بررسی آشنایی هرچه بیشتر از امکانات و مقدورات طرفین در زمینه فعالیت های علمی، پژوهشی و فرهنگی، هماهنگی و همکاری در امور آموزشی و پژوهشی، مبادله اطلاعات در زمینه فهرست نویسی، چکیده نویسی و دیجیتالی مربوط به کتب، نشریات و اسناد آرشیو، ارائه لیست کتب و نشریات آرشیو، همکاری در شناسایی و معرفی و رقومی سازی آثار خطی و نفیس موجود در میراث فرهنگی، ایجاد تسهیلات لازم برای استفاده مسئولان و کارشناسان طرفین از مراکز یکدیگر، همکاری در برگزاری کرگاه ها، ارجای پروژه های تاریخ شفاهی استان، حمایت همه جانبه در جهت تقویت کمی و کیفی موزه ها، کتابخانه ها و مجموعه های اسنادی اداره کل میراث فرهنگی و فعالیت در جهت اجرای مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی از مفاد مهم این تفاهم نامه است.

این تفاهم نامه در مراسمی به اضماء حسین زارع صفت مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی و اکبر شیخ مدیر مرکز اسناد و کتابخانه ملی شمالشرق کشور به امضاء رسید.

حسین زارع صفت مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی در حاشیه امضاء این تفاهم نامه گفت: خراسان رضوی دارای مفاخر و اندیشمندان بزرگی است که این مفاخر باید به شکل مناسبی معرفی شوند.

وی افزود: یکی از بهترین راه های معرفی مفاخر و اندیشمندان استفاده از نوشته ها و اسناد مرجع است که این نوشته های مرجع در محل مناسبی باید نگه داری شود و سازمان اسناد وکتابخانه ملی شمالشرق کشور به خوبی این کار را انجام می دهد.

زارع صفت افزود: راه اندازی موزه های موضوعی نیز به منظور معرفی مفاخر استان و آثار آنان نقش بسیار مهمی دارد و در خصوص راه اندازی این موزه ها اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی اعلام آمادگی می کند.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons