نوشته ها

میراث فرهنگی خراسان شمالی در نمایشگاه کیش درخشید

ارسال شده توسط :

میراث فرهنگی خراسان شمالی در نمایشگاه کیش درخشید

(( میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان خراسان شمالی ))

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان خراسان شمالی افروند معاون گردشگری، سرمایه گذاری و تامین منابع در بازگشت از هفتمین نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری کشور گزارشی از این نمایشگاه و دستاورد های آن را ارایه نمود . وی گفت: ما علاوه بر ارائه پکیج های معرفی و تبلیغاتی حاوی ۲ کتابچه معرفی فرصت های فرصت های سرمایه گذاری استان و نیز بروشور جاذبه ها و نقشه های گردشگری و …با طراحی و ارائه فرصت های حوزه گردشگری خراسان شمالی سعی در خوری برای معرفی جذابیت ها به میهمانان و بازدیدکنندگان و فرصت های فراروی سرمایه گذاران معمول داشت.  

افروند گفت: نمایشگاه کیش همه ساله در اواسط آبان ماه با حضور سازمان ها ، نهادها و موسسات و شرکت ها و فعالان حوزه گردشگری و سرمایه گذاری در جزیره زیبای کیش برگزار می گردد. خوشبختانه امسال این نمایشگاه که با « دومین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی ‌سازی » و « همایش اقتصاد ایران در پساتحریم ، کیش دروازه ورود .همزمان برگزار گردید با استقبال کم سابقه ای روبرو بود و فعالان و سرمایه گذاران این عرصه ها مشارکت چشمگیری داشتند.

در بخشی از نمایشگاه نیز ادارات کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ها به ارائه توانمندی های خود پرداخته بودند. مراکز خدمات سرمایه گذاری استان ها نیز از واحدهای استانی فعال در این نمایشگاه بودند.

بی تردید استانداری خوزستان در این نمایشگاه با طراحی و ارائه یک غرفه بی نظیر موفق ترین واحد هفتمین نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری کشور بود.

در این نمایشگاه همچنین برخی از شهرداری ها نیز خوش درخشیدند از جمله شهرداری شیراز و .

غرفه خراسان شمالی ، اما با وجود همه مظلومیت و محرومیت استانی اش بی تردید جذابیتی بیادماندنی داشت و رنگ قرمز این غرفه با طراحی و دکور زیبا در مساحتی حدود ۷۲ متر مربع هم بزرگترین غرفه در میان ادارات کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استانی و هم بی اغراق بهترین یا یکی از بهترین غرفه ها بود.

اگرچه بدلیل عدم مشارکت شهرداری های استان و نیز سازمان هایی چون صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی و همچنین بخش خصوصی صنعت گردشگری –علیرغم هماهنگی ها و جلسات متعدد در استانداری – غرفه خراسان شمالی آنچنان که می باید! ندرخشید اما عرض اندامی در خور در میان استان های توانمند و مشهور و طراز اول کشور و ارائه غرفه ای متفاوت و جذاب پیام لازم را برای معرفی ارزش های متنوع خراسان شمالی و جلب توجه همگان و یک معرفی خوب عرضه می نمود.

با این وجود لازم می داند از مرکز خدمات سرمایه گذاری استان و بویژه جناب آقای درخشانی نایب رئیس این مرکز و همراهان و نیز جناب موفق مدیرکل محترم دفتر هماهنگی امور اقتصادی و معاون محترم شان آقای مهندس میرکریمی که علاوه بر برگزاری جلسات متعدد با کارشناسان ادارات کل خود در نمایشگاه حضور پیدا کردند و از کم و کیف مشارکت سازمان ها و نهادهای مختلف و نیز همایش ها و رویدادهای همزمان بهره بردند قدردانی ویژه معمول گردد. از جمله نکات قابل ذکر در خصوص غرفه اداره کل حضور و بازدید هم استانی های مقیم یا میهمان کیش و نیز حضور و بازدید جناب دکتر شیرکوند معاون محترم برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مهندس صادقی استاندار محترم قم و …بود.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons