نوشته ها

نادر امیدوار رئیس اداره حراست میراث فرهنگی فارس شد

ارسال شده توسط :

نادر امیدوار رئیس اداره حراست میراث فرهنگی فارس شد

((میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان فارس))

نادر امیدواررئیس اداره حراست میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری با حکم عباباف مشاور و رئیس سازمان و مدیرکل حراست میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور نادر امیدوار به عنوان رئیس جدید اداره حراست میراث فرهنگی فارس معرفی شد.

بنابراین گزارش امروز طی مراسمی که با حضور مدیرامور استانهای حراست سازمان میراث فرهنگی کشور و مدیرکل حراست استان فارس و همچنین دکتر مصیب امیری مدیرکل و معاونین اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان فارس، برگزار شد، ضمن تقدیر از فعالیت های علی محمد گلستانی رئیس سابق حراست این اداره کل ،امیدوار به عنوان رئیس جدید اداره حراست میراث فرهنگی فارس معرفی گردید .

بنابراین گزارش در این مراسم صادقی مدیرامور استانهای حراست سازمان میراث فرهنگی کشور طی سخنانی گفت : یکی از کارکردهای حراست سازمان مشاور امین برای همکاران می باشد وی حفظ اسرار همکاران و فعالیت های یک سازمان را از جمله وظایف فعالین حوزه حراست عنوان کرد و گفت : اصل فعالیت در این عرصه پیشگیری است .

وی برلزوم همکاری تمامی مدیران و کارشناسان با حراست مجموعه ها تأکید کردو افزود: این همکاری ها بدون شک روند انجام فعالیت ها و برنامه های اجرایی را بهتر پیش خواهد برد .

درادامه دکتر مصیب امیری مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس طی سخنانی به تشریح فعالیت های صورت گرفته در حوزه های میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان پرداخت و افزود: حوزه میراث فرهنگی از نظر تعداد پرسنل بیشترین فعالین در این عرصه به خود اختصاص داده است وی گفت : سالانه بالغ بر۵ میلیون نفر گردشگر به فارس سفر می کنند که میراث فرهنگی جزءدستگاه ها ونهادهای فرهنگی است که ارتباط مستقیم با این مردم دارد.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته فارس با رشد ۲۰۰ درصدی گردشگر همراه بوده است افزود : رضایت مندی و ارائه خدمات مناسب و مطلوب به مسافران همواره در اولویت برنامه های این سازمان است .

وی به نقش حفاظت و حراست از آثار تاریخی اشاره کردو گفت : با توجه به حساسیت های موجود و انتظارات مردم از نحوه حفاظت و مرمت آثار تاریخی تمام تلاش خود درجهت احیاء و مرمت اماکن تحت پوشش و تاریخی استان به کار بسته ایم .

دکتر امیری همچنین به همکاری با دستگاه هاو ارگان های دیگر استان در خصوص مرمت آثار تاریخی اشاره کردو گفت : طی دو سال اخیر با همکاری اداره اوقاف ، شهرداری ، سازمان عمران و بهسازی مرمت مساجد تاریخی و گذرها و بافت تاریخی شیراز آغاز شده که امید است فعالیت های از این دست همچنان ادامه یابد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons