نوشته ها

نخستین جشنواره روستای کبوران شهرستان تفرش برگزار شد

ارسال شده توسط :

نخستین جشنواره روستای کبوران  شهرستان تفرش برگزار شد

((میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی))

نخستین جشنواره روستای کبوران تفرش در تاریخ ۲۴ تا۲۶ شهریور ۱۳۹۵ با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی، فرمانداری شهرستان تفرش ،بخشداری مرکزی، شهرداری، شورای اسلامی ،آبفا و امور برق شهرستان تفرش ،دهیاری و شورای اسلامی روستای کبوران با محوریت بازی های بومی و محلی و نواهای اقوام ایران، آیین های نمایشی  و نیایشی ،سوغات و صنایع دستی  برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی و مرکز اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی در این جشنواره گفت: این جشنواره با هدف توسعه بوم گردی و گردشگری روستایی برگزار شده که باعث رونق گردشگری و توسعه اقتصادی این روستاها می گردد.

سیدمحمد حسینی افزود: رشد بوم گردی در ایران و استقبال بی نظیر گردشگران از اقامتگاه های بومی می تواند در توسعه این صنعت نقش بسزایی داشته باشد.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط آب و هوایی این منطقه که شهرستان تفرش جز مناطق گردشگری سلامت می باشد می تواند نقطه شروعی برای جذب گردشگر و توسعه بوم گردی در این روستاهای خوش و آب و هوا شود.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همچنین به حمایت از بیمه هنرمندان نیز اشاره کرد و گفت: تمام تلاش های خود را می کند تا از بیمه هنرمندان در زمینه صنایع دستی بومی که در ترویج توسعه بوم گردی و گردشگری دارد حمایت کند.

در این جشنواره با توجه به غرفه ها، بازی های محلی ،لباس های سنتی صنایع دستی و محصولات و فرآورده های باغی روستاییان در بخش کشاورزی در روز اول جشنواره با استقبال بی نظیر مردم روبه رو شد.

 

 

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons