نوشته ها

نخستین نمایشگاه دستاوردهای میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با رویکرد اقتصاد مقاومتی در آبیک برگزار شد

ارسال شده توسط :

نخستین نمایشگاه دستاوردهای میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با رویکرد اقتصاد مقاومتی در آبیک برگزار شد

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان آبیک ))

به مناسبت گرامیداشت روز جهانی صنایع دستی نمایشگاه دستاوردهای میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با رویکرد اقتصاد مقاومتی در شهرستان آبیک برگزار گردید.

این نمایشگاه به همت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان آبیک و با هدف نمایش فعالیت‌های هنرمندان به ویژه نسل جوان در راستای حفاظت و پاسداری از ارزش‌ های فرهنگی در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل دایر شده و بیش از ۵۰۰ اثر از آثار هنری و محصولات تولیدی هنر آموختگان مرکز آموزش صنایع دستی و هنرهای سنتی آبیک همراه با استاد کاران، صنعتگران و صاحبان شرکت ‌های تعاونی و کارگاه‌های برتر شهرستان در رشته های گلیم، معرق، سفال، چرم، رودوزی ‌های سنتی، نقاشی روی شیشه و پارچه و… در یازده غرفه به معرض نمایش درآمد.

شایان ذکر است در این نمایشگاه غرفه های متعدد جانبی دیگر مانند غرفه کودک، غرفه مردم شناسی و … برای بازدید علاقمندان دایر و تولید زنده آثار و محصولات صنایع دستی توسط هنرمندان و صنعتگران این شهرستان اجرا شد.

این نمایشگاه به مدت دو روز در بوستان شهید رجایی آبیک برگزار و طی این مدت میزبان فرماندار، شهردار، اعضای شورای اسلامی شهرستان آبیک، روسای ادارات و جمع کثیری علاقمندان و هنردوستان بود.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons