نوشته ها

نخستین همایش ملی مریوان، باستان شناسی و توسعه گردشگری برگزار می شود

ارسال شده توسط :

نخستین همایش ملی مریوان، باستان شناسی و توسعه گردشگری برگزار می شود

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان ))

نخستین همایش ملی مریوان، باستان شناسی و توسعه گردشگری مرداد امسال در شهرستان مریوان برگزار می شود..

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان این همایش ملی با همکاری فرمانداری شهرستان مریوان، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان، شورای اسلامی و شهرداری مریوان، با حضور صاحب نظران و اندیشمندان حوزه های باستان شناسی و توسعه گردشگری در ۱۲ و ۱۳ مرداد ماه برگزار می شود و علاقه مندان می توانند مقالات علمی خود را در ۱۱ محور مختلف تا اواخر تیر به دبیرخانه همایش ارسال کنند. این محورها شامل: مریوان و پتانسیل های باستان شناسی، گزارش های باستان شناسی کردستان، چشم انداز باستان شناسی غرب کشور، چالش ها و راهکارها، جغرافیای تاریخی مریوان در دوران های مختلف، تبادل فرهنگی مریوان با مناطق پیرامون و جایگاه مریوان در جذب گردشگری داخلی و خارجی از محورهای این همایش است.

ظرفیت های بالقوه گردشگری مریوان، وجود سرمایه مادی بخش خصوصی و ماندگاری سرمایه در صنعت گردشگری، زیرساخت های سرمایه گذاری در بخش توسعه صنعت گردشگری، نگاه و کنش مسوولان شهرستانی و استانی در راستای سرمایه گذاری صنعت گردشگری و بازشناسی هویت معماری کردستان به ویژه معماری بومی مریوان از دیگر محورهای این همایش هستند. علاقه مندان می توانند چکیده مقالات علمی خود را تا پنجم تیر به آدرس انترنتی www.Mariwan-Conferences.com ارسال کنند و اصل مقاله خود را تا ۲٨  تیر ارسال کرده و زمان داوری مقالات پنجم مرداد خواهد بود.

در جلسات هماهنگی برای برگزاری این همایش محمد فلاحی فرماندار مریوان به عنوان رییس همایش و سید محسن علوی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان به عنوان دبیر اجرایی و دکتر حسن کریمیان به عنوان دبیر علمی همایش انتخاب شدند.                                                                    

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons