نوشته ها

نزدیک به ۷۰ هنرمند و پیشکسوت صنایع دستی فارس در شیراز تجلیل می شود

ارسال شده توسط :

نزدیک به ۷۰ هنرمند و پیشکسوت صنایع دستی فارس در شیراز تجلیل می شود

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس ))

امشب طی مراسمی که در شیراز برگزار خواهد شد ، نزدیک به ۷۰ هنرمند و پیشکسوت صنایع دستی استان فارس تجلیل می شود .

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی صنایع دستی ویژه برنامه های متعددی در استان فارس و شهر شیراز برگزار می شود .

در این رابط زهرا الحمدی معاون هنرهای سنتی و صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی فارس گفت : سال گذشته ۶۹ هنرمند صنایع دستی استان توانستند با ارائه تولیدات و محصولات خود ۹۹ نشان ملی مرغوبیت کالای صنایع دستی را از آن خود کنند که امشب طی مراسمی که در شیراز برگزار خواهد شد از این هنرمندان تجلیل می شود .

وی با بیان اینکه بیشترین آثار صنایع دستی که نشان ملی مرغوبیت کالا را دریافت کردند از شهرستان های شیراز ، فیروز آباده و آباده بودند افزود : شیراز با ۷۱ اثر ، فیروزآباد با ۱۴ اثر و آباده با ۹ اثر نشان ملی مرغوبیت کالا را کسب کردند .

معاون هنرهای سنتی و صنایع دستی فارس در ادامه سخنانش افزود :  با توجه به کسب رتبه دوم کشوری در دریافت نشان ملی مرغوبیت کالا و حضور پر رنگ هنرمندان شهرستان های فارس برنامه اعطای گواهینامه های این هنرمندان به طور ویژه در شهرستان های آباده ، فیروزآباد ، مرودشت ، استهبان با حضور مسئولین شهرستان انجام خواهد گرفت .

الحمدی ادامه داد : در مراسم امشب تجلیل از هنرمندان پیشکسوت و اعطای گواهینامه مرغوبیت و برتری آثار صنایع دستی به هنرمندان صورت می گیرد .

وی در ادامه اضافه کرد : با مناسبت فرا رسیدن روز جهانی صنایع دستی دو مجموعه نمایشگاه و فروشگاه صنایع دستی در هتل زندیه شیراز و یک فروشگاه تخصصی صنایع دستی در شهر شیراز افتتاح خواهد شد .

الحمدی همچنین از امضای تفاهم نامه همکاری جامع هتلداران فارس و اداره کل میراث فرهنگی فارس با موضوع راه اندازی فروشگاه ها و کارگاه های تولید زنده صنایع دستی در هتل های ۴ و ۵ ستاره استان خبر داد .

وی در ادامه تاکید کرد : برنامه های پیش بینی شده که در این روز و هفته صنایع دستی در استان فارس اجرا می شود با همکاری اتحادیه تعاونی های صنایع دستی استان فارس می باشد .

الحمدی در پایان اضافه کرد : دیدار با خانواده شهدای حوزه صنایع دستی استان نیز از دیگر برنامه های این روز می باشد .

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons