نوشته ها

نشست ادارات و نمایندگی های اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی با موضوع صنایع دستی

ارسال شده توسط :

نشست ادارات و نمایندگی های اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی با موضوع صنایع دستی

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی ))

با توجه به اهمیت بررسی عملکرد شهرستانهای استان، نشست گزارش دهی عملکرد ادارات و نمایندگی های میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی در حوزه صنایع دستی با حضور مدیر کل، معاون و کارشناسان صنایع دستی استان، رییس صندوق کار آفرینی امید و روسای ادارات و نمایندگی های میراث فرهنگی در شهرستانها، در محل اتاق کنفرانس اداره کل میراث فرهنگی استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی، حسن رمضانی مدیر کل میراث فرهنگی استان در این نشست با اشاره به اصالت تاریخی منطقه به ویژه صنایع دستی، جایگاه این عامل مهم فرهنگی و اقتصادی را مورد بررسی قرار داد و صنایع دستی را بارز ترین جلوه تبلور اقتصاد مقاومتی دانست.

سپس حسین عباس زاده معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان ضمن خدا قوت به روسای ادارات و نمایندگی های میراث فرهنگی به تشریح اهداف این نشست پرداخت.

وی هدف عمده نشست را هدایت درست عملکرد شهرستانهای استان در زمینه صنایع دستی دانست.

در ادامه امامی رییس صندوق کار آفرینی امید که میهمان ویژه این نشست بود با تشریح وظایف این صندوق به سئوالات مطرح شده در حیطه تسهیلات پاسخ داد.

کارشناسان حوزه های سه گانه معاونت صنایع دستی استان ( حمایت از تولید، توسعه و ترویج و بازرگانی) نیز به بیان دیدگاههای خود پرداختند و جهت هرچه بهتر شدن عملکرد ادارات و نمایندگی های میراث فرهنگی در شهرستانها در حوزه صنایع دستی راهکارهایی را ارائه دادند.

گفتنی است: در این جلسه تمامی شهرستانهای استان، عملکرد خود را در حوزه صنایع دستی در قالب گزارش تصویری (پاور پوینت) ارائه دادند.

لازم بذکر است: در این نشست مقرر شد هر شهرستان در زمینه احیاء یکی از رشته های فراموش شده برنامه ریزی نماید و از عملکرد مطلوب اداره شهرستان قاین و نمایندگی های میراث فرهنگی سرایان، سربیشه و نهبندان نیز قدردانی شد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons