نوشته ها

نشست تخصصی گروه علوم اقتصادی دانشگاه کردستان با موضوع توسعه گردشگری

ارسال شده توسط :

نشست تخصصی گروه علوم اقتصادی دانشگاه کردستان با موضوع توسعه گردشگری

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان ))

نشست تخصصی گروه علوم اقتصادی دانشگاه کردستان با موضوع توسعه گردشگری و اشتغال در استان کردستان، با رویکرد اقتصاد مقاومتی برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان: این نشست با حضور دکتر حبیبی عضو هیات علمی گروه اقتصادی دانشگاه کردستان، مهندس آوات مکاری رئیس گروه توسعه گردشگری و بازاریابی، دکتر حمید اسکندری مسئول آموزشهای گردشگری و کارشناس حوزه گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان، محمد نجیب اداک عضو هیات نمایندگان و رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی استان و تنی چند از اساتید و دانشجویان رشته مختلف مرتبط با گردشگری در دانشگاه کردستان برگزار گردید.

طی این نشست تخصصی دکتر حبیبی  عضو هیات علمی دانشگاه کردستان با ارائه گزارشی از وضعیت گردشگری، میزان اشتغال در این حوزه و راهکاری پیشنهادی برای ایجاد اشتغال و توسعه گردشگری، به شیوه های توسعه استان بلحاظ گردشگری پرداختند. و با اشاره به پتانسیلها و قابلیتهای استان گفت: گردشگری می تواند بعنوان نقطه قوتی در استان برای توسعه با رویکرد اقتصاد مقاومتی باشد.

سپس آقای نجیب اداک رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی استان با ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته شده توسط کمیسیون گردشگری استان از جمله چاپ کتابچه راهنمای گردشگری، راه اندازی سایت معرفی جاذبه های کردستان به زبانهای مختلف و…. گفت: کردستان و جاذبه های بی مانند آن نیازمند همکاری همه جانبه مردم و مسئولین دارد تا به همه علاقه مندان  داخل و خارج کشور معرفی شود. در راه توسعه گردشگری همه مسئول هستیم و باید دغ دغه توسعه گردشگری در همه ما وجود داشته باشد تا بتوانیم به نتیجه مطلوب در این زمینه برسیم.

در ادامه مهندس مکاری رئیس گروه توسعه گردشگری و بازاریابی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان: با ارائه گزارشی از اقدامات اداره کل میراث فرهنگی استان در زمینه های مختلف مرتبط با گردشگری، بر لزوم توجه و توسعه طبیعت گردی در استان اشاره نموده و گفتند: کردستان دارای پتانسیلهای بسیاری بالای هم در حوزه فرهنگ و هم در زمینه طبیعت گردی دارد که خوشبختانه اداره کل میراث فرهنگی استان با برنامه ریزی و برگزاری تورهای ویژه جهت آشنایی اساتید، بزرگان و دفاتر فعال حوزه طبیعت گردی کشور توانسته در زمینه  توسعه طبیعت گردی موفق عمل  کند و دریچه ای تازه برای توسعه طبیعت گردی استان با این اقدامات نمایان سازد. روستاهای کردستان به راحتی می توانند تبدیل به جاذبه شوند برای این منظور از تمامی علاقه مندان تقاضا داریم برای ایجاد مراکز بوم گردی و کسب و کار کوچک در این صنعت پیش قدم شده و در این راه  نیز اداره کل میراث فرهنگی از هیچ گونه همکاری دریغ نخواهد کرد.

در ادامه دکتر اسکندری مسئول آموزشهای گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان با بیان نقاط مثبت صنعت گردشگری و معرفی این صنعت بعنوان یک مولد اشتغال در استان گفت: در زمینه آموزشهای مختلف گردشگری دوره های بسیار خوبی در اداره کل میراث فرهنگی استان برنامه ریزی شده و دوره های متنوعی در زمینه های مرتبط با گردشگری برگزار شده و در آینده نیز این روند ادامه خواهد داشت. هم اکنون در زمینه پرداخت تسهیلات بانکی به طرحهای گردشگری بیش از ۳۰ طرح در دست اقدام داریم که این طرحها می تواند زمینه اشتغال را برای جوانان جویای کار مهیا سازد. از همین جا از کلیه علاقه مندان به گردشگری و توسعه این صنعت دعوت بعمل می آوریم که در تعامل بیشتری با اداره کل استان باشند چرا که تعامل و همکاری دانشگاه و بخش دولتی می تواند زمینه ساز توسعه همه جانبه در استان باشد.

در پایان این نشست دانشجویان و حاضرین در سمینار به بیان نقطه نظرات و سوالات خود پرداختند که کارشناسان این نشست به سوالات و موضوعات مطرح شده پاسخ دادند.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons