نوشته ها

نشست سرپرست معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان

ارسال شده توسط :

نشست سرپرست معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان

((شست سرپرست معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری  استان گیلان با معاون علمی و آموزشی دانشگاه پیام نور استان))

 سرپرست معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان در نشست بررسی ایجاد تفاهم نامه با مرکز دانشگاهی برای آموزش هنر های صنایع دستی گفت: در حوزه صنایع دستی آموزش بازار محور سهم به سزایی در بحث اشتغال جوانان و درآمدایی دارد.

به گزارش امور فرهنگی و ارتباطات این اداره کل،سلمان شاه محمدی با اشاره به اهمیت نقش آموزش آکادمیک در حوزه صنایع دستی گفت: مهم ترین موضوعی که در بحث آموزش صنایع دستی باید مورد توجه قرار گیرد، آموزش بازار محور به منظور اشتغال جوانان و درآمدزایی است.

وی با بیان اینکه استان گیلان دارای پتانسیل بالایی در زمینه گردشگری می باشد، گفت: سالانه گردشگران زیادی وارد استان گیلان می شوند و صنایع دستی به عنوان یکی جاذبه های ارزشمند استان و خاطره سفر آنها می تواند مورد تقاضا قرار گیرد که می توان از این بازار به نحو شایسته در جهت اشتغال جوانان و جذب درآمد برای استان بهره برداری نمود.

وی با اشاره به اهمیت صنایع دستی و ظرفیت ایجاد اشتغال در این صنعت گفت: استان گیلان به لحاظ آموزش صنایع دستی نیازمند پیش بینی رشته های تخصصی صنایع دستی از جمله مروار ،سفال ،بامبو و… در دانشگاه می باشد که با این رویکرد قطعا شاهد تحول عظیمی در نوع تولید و دست یافتن به بازاراهای جهانی خواهیم بود.

دکتر بردبار معاون علمی ،آموزشی دانشگاه پیام نور استان در ادامه نشست گفت: دانشگاه پیام نور استان در گام نخست در زمینه ی برنامه ریزی کوتاه مدت در بحث آموزش صنایع دستی برای همکاری با اداره کل  میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری  گیلان آمادگی کامل دارد.

 

 


۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons