نوشته ها

نشست مشترک صنعتگران خراطی با مسئولین

ارسال شده توسط :

نشست مشترک صنعتگران خراطی با مسئولین

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان ))

در راستای بررسی چالش ها و حل مشکلات هنرمندان خراط گیلان نشست مشترک مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان؛ رضا علیزاده در نشست مشترک این اداره کل با اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان ضمن تبیین جایگاه صنایع دستی در توسعه اشتغال در استان، به چالش ها و مشکلات پیش روی این صنعت پرداخت و عدم سازماندهی زنجیره ارزش ها را از مهمترین مشکلات صنایع دستی برشمرد که بخشی از آن خارج از حیطه اختیارات سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری می باشد.

وی با بیان اینکه توانمند سازی و خودکفایی هنرمندان در سایه حمایت های دولتی محقق می شود، از صنایع دستی بعنوان بارز ترین شاخصه اقتصاد مقاومتی یاد کرد.

علیزاده، خراطی را هنری اصیل در گیلان دانست که هنرمندان بسیاری به آن اشتغال دارند و توانسته اند در کشور آوازه ای خوش از خود به یادگار بگذارند.

این مسئول هنر خراطی را از جمله مزیت های رقابتی استان گیلان دانست که باید مورد توجه بیشتر مسئولان قرار گیرد و شرایط افزایش تولید و برند سازی آن فراهم گردد.

وی بر لزوم نگاه ویژه به پتانسیل های اشتغالزایی صنایع دستی و ساماندهی هنرمندان این عرصه تاکید نمود و خواستار حمایت و همکاری دیگر دستگاه های اجرایی شد.

در ادامه موضوع تشکیل تعاونی خراطان با هم اندیشی مدیران و کارشناسان اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و راهنمایی های لازم ارائه گردید.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons