نوشته ها

نصب بنرهای تبلیغاتی و اطلاع رسانی با موضوع میراث فرهنگی در ایلام

ارسال شده توسط :

نصب بنرهای تبلیغاتی و اطلاع رسانی با موضوع میراث فرهنگی در ایلام

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام))

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام از نصب بنرهای تبلیغاتی و اطلاع رسانی با موضوع میراث فرهنگی در سطح استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی، رویا ارجمندی افزود: این بنرها به مناسبت گرامیداشت هفته میراث فرهنگی و با هدف آشنا کردن مردم با میراث فرهنگی استان در مرکز و تمامی شهرستانهای استان نصب شده است.

وی ادامه داد: این بنرها حاوی عملکرد حوزه معاونت میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، گرامیداشت روز جهانی موزه و میراث فرهنگی و شعار هفته میراث فرهنگی با عنوان “موزه ها و جامعه پایدار” است.

وی اظهار کرد: هشت بنر در مرکز استان و ۹ بنر نیز در شهرستانهای مختلف استان برای اطلاع عموم مردم استان ایلام نصب شده است.

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام گفت: عملکرد یکساله معاونت میراث فرهنگی اداره کل از ۲۸ اردیبهشت سال گذشته تا کنون در حوزه مرمت، باستان شناسی، کارشناسی و قیمت گذاری اشیا تاریخی و ثبت آثار و اموال در بنرهای اطلاع رسانی درج شده است.

ارجمندی افزود: علاوه بر نصب بنر، دیدار سه ساعته کارکنان اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با عبدالمالک شنبه زاده مدیرکل و بیان مشکلات و پیشنهادات از دیگر برنامه های اولین روز هفته میراث فرهنگی در این استان است.

وی ادامه داد: غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدای گمنام استان ایلام توسط مدیرکل و کارکنان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام از دیگر برنامه های اولین روز هفته میراث فرهنگی است.

هفته میراث فرهنگی از ۲۸ اردیبهشت ماه آغاز شده و تا سوم خردادماه ادامه دارد.

استان ایلام یک هزار و ۵۰۰ اثر تاریخی دارد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons