نوشته ها

نماد سازی مزار شهدای گمنام ماسوله

ارسال شده توسط :

نماد سازی مزار شهدای گمنام ماسوله

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان))

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان گفت:‌ مزار شهدای گمنام در شهرک تاریخی ماسوله در راستای ارائه الگوی ایرانی اسلامی نماد سازی شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان ،رضا علیزاده در مراسم اعزام کاروان راهیان نور کارکنان اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان به مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس با اشاره به جانمایی مزار شهدای گمنام در شهرک تاریخی ماسوله اظهار کرد: جانمایی شهدای گمنام با هماهنگی و تعامل با بنیاد حفظ آثار و ارزش‌ های دفاع مقدس استان و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گیلان انجام شده است.

وی جانمایی مزار شهدای گمنام در شهرک تاریخی ماسوله را در راستای برقراری رابطه ذهنی مردم با شهدا عنوان کرد و افزود: در مدت یک سال گذشته مزار شهدای گمنام در شهرک تاریخی ماسوله آماده ‌سازی و نماد سازی شده است.

علیزاده با بیان اینکه نماد سازی شهدای گمنام در شهرک تاریخی ماسوله سنخیتی با بافت تاریخی و گردشگری این منطقه به وجود آورده است، تصریح کرد: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان در موضوع دفاع مقدس و شهدا به ‌ویژه شهدای گمنام اهتمام ویژه‌ای دارد و نماد سازی مزار شهدای گمنام در شهرک تاریخی ماسوله از محل اعتبارات این سازمان انجام شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان از آمادگی این سازمان در جانمایی خاکسپاری شهدای گمنام در دیگر مناطق تاریخی و گردشگری استان خبر داد و بیان کرد: آمادگی یادمان‌ سازی شهدای گمنام با الگوهای مناسب ایرانی اسلامی در شأن انقلاب اسلامی در استان وجود دارد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons