نوشته ها

نمایشگاه سبک زندگی اسلامی» در اداره کل میراث فرهنگی راه اندازی شد

ارسال شده توسط :

نمایشگاه سبک زندگی اسلامی» در اداره کل میراث فرهنگی راه اندازی شد

((میراث فرهنگی صنایع دستی وگردشگری استان خراسان شمالی))

به مناسبت ولادت با سعادت حضرت علی اکبر (ع) و روز ملی جوان ، «نمایشگاه سبک زندگی اسلامی» در اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی صنایع دستی وگردشگری خراسان شمالی؛ مرضیه یعقوبی مسئول امور جوانان اداره کل با اعلام این خبر گفت:۱۱ شعبان المعظم برابر با ۲۹ اردیبهشت سالروز ولادت باسعادت حضرت علی اکبر (ع)، «روز ملی جوان» نیز نامگذاری شده است و فرصت مناسبی برای بالا بردن آگاهی عمومی خصوصاً جوانان در خصوص سبک زندگی اسلامی می باشد.

وی افزود: هدف از مجموعه فعالیت هایی که در این مناسبت انجام می گیرد، معرفی شاخص های سبک زندگی اسلامی، جلب توجه و آشنایی هر چه بیشتر جوانان به الگوهای سبک زندگی ایرانی – اسلامی می باشد.

گفتنی است در سفر مقام معظم رهبری (مدظله العالی)در سال ۹۱، «سبک زندگی» را بخش اساسی و حقیقی پیشرفت و تمدن سازی نوین اسلامی خواندند و با دعوت از نخبگان و صاحبان فکر و اندیشه برای «پرداختن به این مفهوم مهم، آسیب شناسی وضع موجود سبک زندگی در ایران و چاره جویی در این زمینه» تأکید کردند: پیشرفت در علم و صنعت و اقتصاد و سیاست که بُعد ابزاری تمدن اسلامی را شکل می‌دهد وسیله ای است برای دستیابی به سبک و فرهنگ صحیح زندگی و رسیدن به آرامش، امنیت، تعالی و پیشرفت حقیقی.

رهبر معظم انقلاب برای تبیین بیشتر اهمیت سبک زندگی به تشریح جایگاه آن در تمدن نوین اسلامی پرداختند و افزودند: اگر پیشرفت همه جانبه را به معنای تمدن سازی نوین اسلامی بگیریم این تمدن دارای دو بخش ابزاری – و «حقیقی و اساسی» خواهد بود که سبک زندگی بخش حقیقی آن را تشکیل می دهد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی، در تشریح مفهوم سبک و فرهنگ زندگی، به مسائلی نظیر خانواده، ازدواج، نوع مسکن، نوع لباس، الگوی مصرف، تفریحات، کسب و کار و رفتارهای فردی و اجتماعی در محیطهای مختلف، اشاره نموده و فرمودند: در واقع سبک زندگی به همه مسائلی بر می گردد که متن زندگی انسان را شکل می دهند.

حضرت آیت الله خامنه ای، با اشاره به توجه عمیق اسلام به مفهوم سبک و فرهنگ زندگی افزودند: در معارف اسلامی، اصطلاح عقل معاش در مفهوم جامع خود، مترادف مفهوم سبک و فرهنگ زندگی است و در قرآن کریم نیز آیات فراوانی در این زمینه وجود دارد.

اگر گفتمانی در زمینه آسیب شناسی و چاره جویی مشکلات موجود در سبک و فرهنگ زندگی بوجود آید، با توجه به نشاط و استعداد جوانان، حتماً درخشندگی ملت ایران در این زمینه نیز، چشم جهانیان را متوجه خود خواهد کرد.

در این نمایشگاه پوستر ها، تصاویر و مطالبی از سبک زندگی اسلامی به نمایش گذاشته شده است.

نمایشگاه سبک زندگی ایرانی – اسلامی از تاریخ ۲۷/۰۲/۹۵ لغایت ۰۳/۰۳/۹۵ در محل نمازخانه اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دایر و برای بازدید همکاران و جوانان جامعه هدف آزاد می باشد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons