نوشته ها

نمایشگاه صنایع دستی بانوان هنرمند در نگارخانه استاد واشقانی اراک برپا شد

ارسال شده توسط :

نمایشگاه صنایع دستی بانوان هنرمند در نگارخانه استاد واشقانی اراک برپا شد

((میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی))

در ماه مبارک رمضان نمایشگاهی از آثار چوبی و فلزی بانوان هنرمند صنایع دستی به مناسبت روز عفاف و حجاب در نگارخانه استاد واشقانی اراک برپا شد.

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت : در روز ۲۱ تیرماه ۹۴ به مناسبت گرامیداشت روز عفاف و حجاب ،اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان اقدام به برگزاری نمایشگاه آثار چوبی و فلزی بانوان هنرمند صنایع دستی نمود.

سید محمد حسینی از برقراری این نمایشگاه تا پایان ماه رمضان خبر داد و اعلام کرد : این نمایشگاه از تاریخ ۲۱ تیر ماه تا پایان ماه مبارک رمضان از ساعت ۹ صبح تا ۱۳ در نگارخانه استاد واشقانی اراک آماده بازدید علاقمندان می باشد .

وی افزود : در این نمایشگاه آثار نفیس قلمزنی روی مس توسط خانم زهرا رحیمی با مضامین قرآنی از جمله آیه الکرسی ،صلوات ، سوره یاسین و… در قالب تابلو و ظروف مسی به نمایش گذاشته شده است .

حسینی بیان کرد : همچنین حدود ۵۰ اثر هنری خانم مهسا میر سعیدی در رشته صنایع چوبی نیز در این نگارخانه به نمایش گذاشته شده است .

ایشان ضمن اشاره به فعالیت گسترده بانوان هنرمند در رشته مختلف صنایع دستی گفت : این آثار شامل تابلوهای سوخت روی چوب ، وسایل کار بردی ، تزئینی و… می باشد .

شایان ذکر است مشاور محترم امور بانوان فرمانداری شهرستان اراک نیز از این نمایشگاه بازدید نمودند.

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons