نوشته ها

نمایشگاه صنایع دستی و جشنواره تابستانه ارگ

ارسال شده توسط :

نمایشگاه صنایع دستی و جشنواره تابستانه ارگ

((استقبال کم نظیر مردم از نمایشگاه صنایع دستی و جشنواره تابستانه ارگ))

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس از استقبال کم نظیر مردم و گردشگران از نمایشگاه صنایع دستی و جشنواره تابستانه ارگ کریم خانی در شیراز خبر داد .

همت محمدی گفت : با توجه به ایام باقیمانده از تعطیلات تابستانی و در راستای تحقق اهداف سازمان میراث فرهنگی مبنی بر ایجاد فرصت های نمایشگاهی برای فروش و عرضه محصولات صنعتگران استان فارس ،نمایشگاهی با وسعت 35 غرفه در محوطه جنوبی ارگ کریم خان در شیراز بر پا شده است .

وی گفت : این نمایشگاه در کنار برنامه های جشنواره تابستانی ارگ با همکاری اتحادیه تعاونی های صنایع دستی ، معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری شیراز ،اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی فارس وانجمن هنرهای تجسمی و سنتی استان تا تاریخ 29 شهریور ماه در این مکان بر پا می باشد و هر روزه از 9صبح تا 12شب پذیرای عموم علاقمندان است  .

معاون صنایع دستی فارس از فروش و عرضه تولیدات صنایع دستی 40 صنعتگر فارس در قالب 20 رشته صنایع دستی از جمله خاتم ، سراجی سنتی ، زیور آلات سنتی ، احجام چوبی ، دست بافته های داری ، البسه محلی ، چاپ باتیک و … در این نمایشگاه اشاره داشت.

همت محمدی از ویژگیهای خاص این نمایشگاه به اجرای برنامه جنگ شبانه با حضور هزاران نفر از علاقمندان اشاره کرد و گفت : در برنامه های شبانه با اجرای مسابقاتی با مضامین صنایع دستی به قید قرعه جوایزی از محصولات صنایع دستی استان به برندگان هدیه می شود .

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons