نوشته ها

نمایشگاه صنایع دستی و سوغات استانها از تاریخ ۲۱ الی ۳۱ مرداد ماه در شهرستان بیجار برپا گردید

ارسال شده توسط :

نمایشگاه صنایع دستی و سوغات استانها از تاریخ  ۲۱  الی ۳۱  مرداد ماه در شهرستان بیجار برپا گردید

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان ))

نمایشگاه صنایع دستی و سوغات با شرکت استانهای مختلف و با حضور فعالین صنایع دستی و سوغات در شهرستان بیجار به مناسبت دهه کرامت برپا گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان: در راستای معرفی توانمندیهای صنایع دستی و سوغات استانها و حمایت از تولید کنندگان این محصولات به خصوص صنعتگران شهرستان بیجار نمایشگاهی از تاریخ ۲۱ الی ۳۱ مرداد ماه توسط اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، اداره میراث فرهنگی شهرستان بیجار و بخش خصوصی (شرکت دانا طریق کردستان) برپا گردید.

فرهاد حامدی معاون صنایع دستی استان در این باره گفت: این نمایشگاه به مناسبت دهه کرامت و با حضور استانهای کشور برپا گردیده است و شامل ۶۵ غرفه می باشد که از این تعداد ۳۵ غرفه آن مربوط به سوغات و ۳۰ غرفه دیگر آن مربوط به صنایع دستی می باشد. غرفه های صنایع دستی شامل: گلیم بافی، نازک کاری، مس گری، سراجی سنتی، لباس محلی، زیور آلات سنتی، سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی و… می باشد و غرفه های سوغات نیز در برگیرنده سوغات استانهایی می باشد که در این نمایشگاه شرکت نموده اند.

وی افزود : شهرستان بیجار یکی از استانهای مستعد بلحاظ صنایع دستی و سوغات به ویژه گلیم بوده که شهرت جهانی هم دارد، بوده، که این معاونت درصدد است برنامه های متنوع تری در راستای حمایت و ترویج صنایع دستی در این شهرستان اجرا نماید.

 در ادامه گفت: ده غرفه از غرفه های نمایشگاه بصورت رایگان در اختیار صنعتگران قرار داده شده که  امیدواریم مردم عزیز و فرهنگ دوست شهرستان بیجار از این نمایشگاه استقبال کنند و موجبات دلگرمی شرکت کنندگان را  بیش از پیش فراهم سازند.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons