نوشته ها

نمایشگاه هفته فرهنگی ایران در اسلام آباد پاکستان گشایش یافت

ارسال شده توسط :

نمایشگاه هفته فرهنگی ایران در اسلام آباد پاکستان گشایش یافت

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی ))

نمایشگاه هفته فرهنگی ایران در اسلام آباد پاکستان گشایش یافت/ نمایش ۳۰۰ اثر صنایع دستی هنرمندان خراسان رضوی

نمایشگاه هفته فرهنگی ایران در مراسمی با حضور وزیر فرهنگ و اطلاع رسانی پاکستان، سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان و جمعی از مقامات ایرانی و پاکستانی در اسلام آباد، گشایش یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، در این نمایشگاه، مهمترین آثار صنایع دستی، بناهای تاریخی، جاذبه های گردشگری، آداب، رسوم و آئین های زیبا برای شهروندان و گردشگرانی که به پاکستان سفر کرده اند معرفی می شود.

در این نمایشگاه که به همت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی خراسان رضوی، رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اسلام آباد و با مشارکت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی به مناسبت فرا رسیدن دهه فجر برگزار شده است، آثار ۱۰ هنرمند شاخص صنایع دستی استان خراسان رضوی به نمایش درآمده است.

محمد رضا پهلوان سرپرست این گروه از هنرمندان استان خراسان رضوی گفت: در این نمایشگاه مهمترین و زیبا ترین رشته ها و آثار هنری هنرمندان صنایع دستی استان خراسان رضوی شامل قلمزنی روی مس، قملزنی روی سنگ، تذهیب، تشعیر، نقاشی ایرانی و … به نمایش درآمده که مورد توجه و استقبال بازدید کنندگان از این نمایشگاه در روز اول و از نخستین دقایق افتتاح نمایشگاه قرار گرفته است.

وی گفت: هنرمندان برجسته ای از استان خراسان رضوی از جمله اساتید وجدانی، معمر، سلطانی، مهدوی و خانم ها، کاظمی و شاد کام و … در این نمایشگاه حضور دارند.

وی ادامه داد: در این نمایشگاه ۳۰۰ اثر زیبای صنایع دستی از ۱۰ هنرمند استان خراسان رضوی به نمایش گذاشته شده است.

پهلوان ادامه داد: ضمن اینکه آثار و بناهای تاریخی، جاذبه های گردشگری و آداب و رسوم زیبای مردم استان خراسان رضوی در این نمایشگاه در قالب عکس به نمایش در آمده است.

وی با بیان اینکه این نمایشگاه از ۱۲ لغایت ۱۵ بهمن ماه در موزه هنرهای معاصر اسلام آباد ادامه دارد اضافه کرد: قرار است این نمایشگاه بعد از اختتامیه در اسلام آباد، به مدت سه روز در شهر لاهور نیز ادامه یابد.

وی خاطر نشان کرد: هم چنین، جاذبه های گردشگری، بناهای تاریخی، آثار فرهنگی، آداب، رسوم و سنن، طبیعت بکر، گونه های جانوری، محیط زیست و … در قالب، عکس، سی دی و پوستر به زبان انگلیسی بین بازدید کنندگان در طول برگزاری این نمایشگاه توزیع خواهد شد.

یادآور می شود، نمایشگاه هفته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اسلام آباد پاکستان، با حضور پرویز رشید وزیر فرهنگ و اطلاع رسانی پاکستان، خانم فوزیه رئیس سازمان میراث فرهنگی این کشور، هنر دوست سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان، مرادی رایزن فرهنگی ایران در اسلام آباد و جمعی از مدیران استان خراسان رضوی، هنرمندان و علاقه مندان به فرهنگ دو کشور و با حضور نمایندگانی از ۴۰ خبرگزاری و روزنامه عصر روز گذشته در موزه هنرهای معاصر اسلام آباد گشایش یافت.

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons