نوشته ها

نمایشگاه هفته فرهنگی ایران در لاهور پاکستان گشایش یافت

ارسال شده توسط :

نمایشگاه هفته فرهنگی ایران در لاهور پاکستان گشایش یافت

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی ))

نمایشگاه هفته فرهنگی ایران بعد از برگزاری یک هفته ای در اسلام آباد پاکستان که مورد استقبال شهروندان پاکستانی، ایرانیان مقیم این کشور و گردشگران خارجی واقع شده بود، در مراسمی در شهر لاهور پایتخت فرهنگی پاکستان نیز گشایش یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، محمد رضا پهلوان سرپرست گروه هنرمندان خراسان رضوی در این نمایشگاه با اعلام این خبر افزود: در این نمایشگاه، مهمترین آثار صنایع دستی، بناهای تاریخی، جاذبه های گردشگری، آداب، رسوم و آئین های زیبا و نیز آثار اساتید و هنرمندان برجسته صنایع دستی استان خراسان رضوی برای بازدید کنند گان به نمایش در آمده و معرفی می گردد.

وی افزود: در این نمایشگاه که به همت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی خراسان رضوی، سفارت جمهوری اسلامی ایران در پاکستان و با مشارکت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی به مناسبت فرا رسیدن دهه فجر برگزار شده است، آثار ۱۰ هنرمند شاخص صنایع دستی استان خراسان رضوی به نمایش درآمده است.

پهلوان گفت: در این نمایشگاه مهمترین و زیبا ترین رشته ها و آثار هنری هنرمندان صنایع دستی استان خراسان رضوی شامل قلمزنی روی مس، قملزنی روی سنگ، تذهیب، تشعیر، نقاشی ایرانی و … به نمایش درآمده که مورد توجه و استقبال بازدید کنندگان از این نمایشگاه در روز اول و از نخستین دقایق افتتاح نمایشگاه قرار گرفته است.

وی گفت: هنرمندان برجسته ای از استان خراسان رضوی از جمله استاد شیخی، استاد وجدانی، استاد معمر، استاد سلطانی، استاد مهدوی و خانم ها، کاظمی و شاد کام و … در این نمایشگاه حضور دارند و در این نمایشگاه ۳۰۰ اثر زیبای صنایع دستی از ۱۰ هنرمند استان خراسان رضوی به نمایش گذاشته شده است.

پهلوان ادامه داد: ضمن اینکه آثار و بناهای تاریخی، جاذبه های گردشگری و آداب و رسوم زیبای مردم استان خراسان رضوی در این نمایشگاه در قالب عکس به نمایش در آمده است.

وی خاطر نشان کرد: هم چنین، جاذبه های گردشگری، بناهای تاریخی، آثار فرهنگی، آداب، رسوم و سنن، طبیعت بکر، گونه های جانوری، محیط زیست و … در قالب، عکس، سی دی و پوستر به زبان انگلیسی بین بازدید کنندگان در طول برگزاری این نمایشگاه توزیع خواهد شد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons